Dzieje sięGłogów

W ciągu 20 lat z WOŚP do głogowskiego szpitala trafił sprzęt o wartości? Ogromna kwota2 min na czytanie

Do głogowskiego szpitala trafił kolejny sprzęt dla małych pacjentów od WOŚP! 2

Ostatnio pod koniec 2020 r. szpital otrzymał od fundacji sześć łóżek z materacami i wyposażeniem dodatkowym oraz kardiomonitor kompaktowo-modułowy. To wyposażenie o wartości ponad 94 tys. zł trafiło na część covidową oddziału wewnętrznego. W 2019 r. fundacja przekazała naszemu szpitalowi wyposażenie dla oddziału neonatologicznego – inkubator zamknięty, kardiomonitor, lampę do fototerapii oraz dwa stanowiska do resuscytacji, w tym jeden dla oddziału ginekologiczno-położniczego. Całość o wartością 178 tys. zł. Również rok wcześniej fundacja doposażyła nasz oddział noworodkowy przekazując dwa specjalistyczne urządzenia warte 33,7 tys. zł.

Jak wylicza rzeczniczka szpitala Ewa Todorov, w 2017 r. do Głogowa przyjechały łóżka i łóżeczka rehabilitacyjne dla oddziału pediatrycznego. Do tego pompy strzykawkowe i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych oraz komputer dla neonatologii o łącznej wartości 54,1 tys. zł. Największą jak dotąd wartość miało wyposażenie od fundacji jakie trafiło do szpitala w 2016 r. Było to ok. 50 łóżek elektrycznych dla oddziału pielęgnacyjno-opiekuńczego, a także fotel kąpielowy, cztery pompy strzykawkowe, dwa ssaki elektryczne, podnośnik elektryczny, materace przeciwodleżynowe i w osobnej dostawie urządzenie do badanie słuchu dla noworodków. Całość o wartości 412 tys. zł. W 2015 r. kilka cennych urządzeń dostał SOR, w tym zestaw do trudnej intubacji i dwa kardiomonitory.

W latach 2002 do 2015 do nasz szpital otrzymał wyposażenie o wartości ponad pół miliona, najwięcej dla oddziałów pediatrycznego i noworodkowego. Najcenniejszym darem fundacji był aparat RTG z ramieniem (2007 r.). To historia. W zeszłym roku szpital nie składał wniosku do fundacji. Jak wyjaśnia Ewa Todorov, trwała walka z Covid-19, WOŚP zaangażowała się w pomoc szpitalom. Z kolei w tym roku hasłem finału było badanie wzroku u dzieci. – Ten temat nas nie dotyczy, bo nie mamy okulistyki – rzeczniczka tłumaczy, że specjalistyczny sprzęt trafi do ośrodków, które prowadzą programy badań przesiewowych wzroku u dzieci. U nas takiego nie ma. Za rok będzie inny „temat” i szpital w Głogowie złoży wnioski o sprzęt dla swoich oddziałów. – Ostatnio wnioskowaliśmy o łóżka i kardiomonitory i dostaliśmy – przypomina rzeczniczka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się