Dzieje sięGłogów

„W cieniu kolegiaty” z limitami pod sceną dla osób niezaszczepionych1 min na czytanie

„W cieniu kolegiaty” z limitami pod sceną dla osób niezaszczepionych

To będzie 15. edycja imprezy „W cieniu kolegiaty”. Jak zwykle w połowie sierpnia – w niedzielę (15.08.). Wszystko rozpocznie się o godz. 12.30 mszą, bo właśnie wtedy obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny. To także święto Wojska Polskiego, więc nie zabraknie żołnierzy w mundurach. A przy okazji – Święto Tradycji i Kultury Ziemi Głogowskiej. Przegląd zespołów folklorystycznych zaplanowano na godz. 13.50. O godz. 17.30 na scenę wejdzie gwiazda Kasia Moś z zespołem. Tutaj, jak zwraca uwagę starosta Jarosław Dudkowiak, obowiązywać będą limity. Wedle rządowych wytycznych udział w koncercie, w wyznaczonym miejscu pod sceną, będzie mogło wziąć udział 250 osób niezaszczepionych i nieograniczona liczba tych zaszczepionych.

– Po roku powracamy do organizacji imprezy plenerowej – cieszy się starosta, bo te uroczystości zawsze ściągają tłumy na plac kolegiacki. – To ważna impreza dla powiatu, bo łączy ze sobą trzy święta – zwraca uwagę.
– Wiele ludzi dzwonią i dopytuje czy się spotkamy. Jest to tradycja – będzie można zakupić cegiełkę dla kolegiaty i otrzymać w zamian zupę kanonicką, którą zawsze gotujemy w największym kotle w Polsce – zapowiada ksiądz Rafał Zendran, proboszcz parafii Kolegiackiej.

Będzie możliwość udziału w bezpłatnych badaniach. Nie zabraknie także imprez towarzyszących: konkursów, atrakcji dla dzieci i rodzin, loterii fantowej, stoisk gminnych, strażackich pokazów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się