Dzieje sięFotoGłogów

W Dniu Honorowego Krwiodawstwa: w ostatnich czasie jest spadek dawców krwi [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

W Dniu Honorowego Krwiodawstwa: w ostatnich czasie jest spadek dawców krwi [ZDJĘCIA] 1

O Dniach Honorowego Krwiodawstwa pamięta Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu i jego terenowy oddział w Głogowie. Z tej okazji dziękuje im wszystkim za oddanie, poświęcenie, dobroć serca, chęć niesienia pomocy potrzebującym i bezcenny dar – oddawaną honorowo krew i jej składniki. – Każdy Krwiodawca to szlachetny i bardzo wyjątkowy człowiek. Bezinteresownie oddaje krew, która codziennie ratuje zdrowie i życie ludzkie – centrum życzy im wszystkiego co najlepsze. I apeluje do wszystkich zdrowych osób o oddawanie najcenniejszego leku, jakim jest krew. Z okazji obchodów dla dawców przygotowano słodki poczęstunek, drobne upominki, vouchery na mecze Śląska Wrocław. W głogowskiej stacji przy szpitalu też czekają na nich słodkie niespodzianki.

– U nas każdy krwiodawca oddający krew w tygodniu, w którym obchodzimy Dni Krwiodawstwa, dostaje upominek – mówi Agata Gnap, kierownik głogowskiego oddziału RCKiK. Z najlepszymi życzeniami zaprasza do punktu w Głogowie. Krew można oddać w poniedziałek od 7 do 16, we wtorek, środę i piątek od 7 do 12 i czwartek od godz. 7 do 15.

Byliśmy tam dziś (24.11.). Zastaliśmy głogowianina Andrzeja Romana. – Jestem zasłużonym dawcom dla zdrowia i narodu. Przychodzę tutaj systematycznie co dwa miesiące. Wydaje mi się, że odkąd rząd dał dwa dni wolnego, to na pewno zachęca, by oddawać krew – mówił honorowy dawca, który do tej pory przekazał 35 litrów krwi.

– W ostatnich dniach obserwujemy spadek dawców krwi. Myślę, że jest to związane z kolejną falę epidemii koronawirusa – mówi kierownik Gnap. Niestety organizuje się również mniej charytatywnych akcji związanymi ze zbiórkami krwi na potrzebujące osoby. – Ale nam zawsze krew jest potrzebna. Jak zwykle najmniej jest grup minusowych – dodaje. Dlatego warto pomagać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się