Dzieje sięGłogów

W domach czy w ratuszu? Radni po szkoleniu, tablety gotowe, ale na sesję i tak wybierają się do urzędu1 min na czytanie

W domach czy w ratuszu? Radni po szkoleniu, tablety gotowe, ale na sesję i tak wybierają się do urzędu

W ratuszu trwa szkolenie radnych z obsługi specjalnego programu zainstalowanego na tabletach, które otrzymali od miasta. Będą im służyć do głosowania podczas sesji – najbliższa w czwartek (14.05.) o godz. 15. Szkolenie odbywało się w małych grupach.

– Szkolenie było merytoryczne – mówi Dariusz Czaja (KWW Rokaszewicz), który znalazł się w pierwszej grupie. Opowiada, że spotkanie z programistą trwało około godziny. – Myślę, że jestem przygotowany. Choć jak to bywa w życiu – wszystko wyjdzie w praniu – dodaje.

Radoxim 5

Naukę obsługi tabletu ma za sobą również Mariusz Kędziora (PiS). – Dziwi jednak to, że aplikację można ściągnąć na każdy komputer czy tablet w domu. I znów pojawia się pytanie – czy zakup tabletów przez miasto było konieczne? – pyta. Przypomina, że był to spory wydatek, bo tablety wraz ze szkoleniem kosztowały 18 tys. zł.

Okazuje się jednak, że choć radni będą głosować na tabletach, to wcale nie oznacza to, że zostaną w domach. – Na dzień dzisiejszy 21 z 23 zadeklarowało udział w sesji tutaj na miejscu, w ratuszu – mówi nam Zbigniew Sienkiewicz, pełniący obowiązki przewodniczącego rady. Radni mają zostać rozsadzeni w Sali Rajców tak, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa. – A wtedy tradycyjne głosowanie, na tych urządzeniach w sali, nie jest możliwe. Będziemy głosować na tabletach – potwierdza.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się