Fotomy: Grębocice

W gminie Grębocice nauczyciele uroczyście obchodzili swoje święto5 min na czytanie

W gminie Grębocice nauczyciele uroczyście obchodzili swoje święto 12

Gmina Grębocice znana jest z tego, że docenia nauczycieli pracujących w szkołach na swoim terenie. A takie szkoły podstawowe są dziś dwie – w Grębocicach i w Rzeczycy, jest także przedszkole w Grębocicach z oddziałami w Rzeczycy, Kwielicach i Krzydłowicach. Dziś w tej gminie pracuje ok. 50 nauczycieli.

Z okazji ich święta, które nadejdzie w najbliższy poniedziałek, zorganizowano dla nich uroczyste spotkanie w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Grębocicach. Wójt Roman Jabłoński zaprasza na takie spotkania także nauczycieli emerytów, tak było i tym razem. To była bardzo miła okazja, aby porozmawiać z koleżankami i kolegami, a także obejrzeć występy na scenie, które przygotowało Przedszkole publiczne w Grębocicach.

Śmiechu trochę było, trochę wspomnień, a może nawet łez, gdyż na scenie występowały nie tylko dzieci z przedszkola, ale także ich rodzice, którzy są tego przedszkola absolwentami. Można było zobaczyć także na scenie emerytowane nauczycielki.

Wójt Roman Jabłoński przyznał pięciu nauczycielom nagrody. – Co roku staram się spotkać ze wszystkimi nauczycielami właśnie na takiej uroczystości Jest okazja, aby złożyć im życzenia i podziękować za pracę. Przyznaję także nagrody wójta, w tym roku otrzymało je pięciu nauczycieli. Są to nauczyciele wskazani przez szkoły. Nagroda wiąże się z gratyfikacją finansową – powiedział wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński. W tym roku takie nagrody otrzymali Anna Matyjczak, Małgorzata Ciosek, Małgorzata Kania – Kubik z SP w Grębocicach, Patrycja Rosenberger z SP w Rzeczycy i Zuzanna Bilska z Przedszkola Publicznego w Grębocicach.
DN

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto