my: GrębociceRegion

W gminie Grębocice seniorzy w sieci czytają poezję dla dzieci1 min na czytanie

W gminie Grębocice seniorzy w sieci czytają poezję dla dzieci

„Seniorzy w sieci czytają poezję dla dzieci” to tytuł projektu, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Katarzyna Czajkowska. Projekt polegał na nagraniu audiobooków z wierszami dla dzieci. Seniorzy z Klubu Seniora „Złota Jesień” z Grębocic czytali m.in. poezję Jana Brzechwy, Izabeli Klebańskiej i Małgorzaty Strzałkowskiej.

W pierwszym etapie projektu odbyły się warsztaty z poprawnej dykcji i emisji głosu. Następnie przystąpiono do realizacji nagrań, w których wzięło udział 12 osób. O oprawę muzyczną audibooków zadbała Dorota Zaziąbło – pianistka współpracująca z wieloma znakomitymi artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej takimi, jak Farida Gangi, Norris Garner, Phillip Carter, Kuba Badach, Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Mieczysław Szcześniak, Urszula Dudziak.

Powstało 20 nagrań, które jeszcze w listopadzie będą miały swoją premierę na kanale YouTube Gminy Grębocice oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach o czym poinformujemy Państwa jak tylko nagrania trafią do sieci. Nagrania zostały zrealizowane w studiu nagrań Katarzyny Czajkowskiej. Słuchowiska skierowane są głównie do najmłodszych członków naszego społeczeństwa i będą stanowiły bazę dydaktyczną, z której będą mogli korzystać rodzice, wychowawcy i nauczyciele.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice