Dzieje sięmy:Jerzmanowa

W Jerzmanowej jest już kręgielnia. Teraz będą korty tenisowe1 min na czytanie

W Jerzmanowej jest już kręgielnia. Teraz będą korty tenisowe

Na górce jerzmanowskiej rozpoczęła się budowa kompleksu sportowego z kortami tenisowymi. Za rok zagramy.

Na ten cel gmina Jerzmanowa pozyskała 3 mln 200 tys. zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To oczywiście nie jest kwota, która wystarczy na planowaną inwestycję. Na ogłoszony przez gminę przetarg wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą finansowo przedstawił Budrem z Łagoszowa Wielkiego – dlatego wybrano propozycję wybudowania kompleksu za 4,5 mln zł. – A więc dołożymy 1 mln 300 tys. zł z budżetu gminy – zapowiedział wójt Lesław Golba.

Radoxim 5

Ma to być obiekt przeznaczony zarówno do zabawy, rekreacji, sportu, wypoczynku jak i nauki, dla wszystkich mieszkańców. Projekt kompleksu zakłada budowę dwóch kortów tenisowych z nawierzchnią ze sztucznej trawy, budowę skate parku o nawierzchni betonowej z elementami jezdni, a także budowę dwustronnej trybuny oraz montaż elementów małej architektury: zadaszenia miejsc do odpoczynku, stojaków na rowery, ławek czy koszy na śmieci. Cały kompleks będzie oświetlony i ogrodzony.

Na jego terenie znajdzie się też budynek, gdzie będzie obsługa kortów i pozostałej części, czyli szatnie, sanitariaty, pomieszczenia obsługowe, magazyn sprzętu. Zaprojektowano również miejsca parkingowe i tereny zielone. Przewidziany termin to 11 miesięcy, a budowa trwa już gdzieś od miesiąca.

To kolejna rekreacyjno-sportowa inwestycja w Jerzmanowej. Kilka tygodni temu otwarto świetlicę wiejską oraz kręgielnię w odremontowanej zabytkowej stodole.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się