Dzieje sięGłogów

W końcu! W połowie listopada ma być gotowa trasa S31 min na czytanie

W końcu! W połowie listopada ma być gotowa trasa S3

Wykonawca kontynuuje prace związane z realizacją robót bitumicznych na drogach dojazdowych, serwisowych oraz na trasie głównej. Obecnie trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome. Dobiegają końca prace naprawcze związane z wadliwie zamontowanymi dylatacjami przez poprzedniego wykonawcę. Trwają prace związane z humusowaniem terenu, montażem barier energochłonnych oraz ogrodzeniem drogi ekspresowej. Niebawem montowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych.

Niestety w ostatnim czasie, na budowie drogi ekspresowej S3 Lubin Północ – Polkowice Północ zdarzają się przykre incydenty, które związane są z kradzieżami kilkudziesięciu sztuk elementów infrastruktury drogowej, m.in. żeliwne kratki z drogowych studzienek czy włazy studni.  Zniszczona i rozkradziona została także skrzynka rozdzielcza stacji transformatorowej na węźle Polkowice Północ. Zginęło kilkadziesiąt słupków ogrodzeniowych oraz uszkodzono siatkę ogrodzeniową o długości ok. 450 metrów bieżących. Każda grabież na budowie zgłaszana była do właściwej dla danego terenu Komendy powiatowej policji. Warto pamiętać, że tego typu kradzieże już na etapie użytkowania drogi wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego i mogą doprowadzić do wypadków.

Niemniej jednak na ten moment przykre sytuacje związane z kradzieżami nie wpływają na planowany w połowie listopada br. termin oddania do ruchu drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się