my:KotlaRegion

W Kotli bardzo hucznie świętowali ten ważny dzień3 min na czytanie

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku w Gminie Kotla obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odpustowo-patriotyczną. Na zakończenie obdarowano parafian rogalami świętomarcińskimi, przygotowanymi przez panie z sołectw Chociemyśl, Kotla i Moszowice.

Następnie mieszkańcy  spotkali się przy Szkole Podstawowej w Kotli. Pochód prowadziły sztandary z SP Kotla, OSP Kotla i OSP Chociemyśl. Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z mieszkańcami niósł sześciometrową flagę Polski. Wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne intonowały zespoły folklorystyczne „Wrzos” i „Grochowiczanki”. Przemarsz zabezpieczali strażacy z OSP Kotla i OSP Chociemyśl.  Na koniec wszyscy przeszli do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

Radoxim 5

– Jak co roku spotykamy się 11 listopada, by w sposób szczególny i uroczysty upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i oddać hołd tym, dzięki którym przywrócenie upragnionej niezawisłości stało się możliwe – mówił wójt Łukasz Horbatowski. Na scenie GOKiS wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kotli, którzy poprzez inscenizację wprowadzili publiczność w atmosferę wydarzeń sprzed stu lat. Zgromadzeni wspólnie odśpiewali Rotę i hymn Polski.

– Dziękuję dzieciom i młodzieży za przypomnienie tak ważnych dla Polski wydarzeń, a także nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli na czele z Panią Dyrektor Haliną Ignacik, a także Pani Dyrektor Iwonie Adamczak i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu za przygotowanie pięknej oprawy dzisiejszej uroczystości i wystawy historycznej. Naszym mieszkankom z  Chociemyśli, Kotli i Moszowic dziękuję za pyszne rogaliki, a proboszczowi i księżom z ościennych parafii za odprawienie mszy. Podziękowania kieruję do strażaków z naszych jednostek i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz do Zespołów Folklorystycznych „Wrzos” i „Grochowiczanki”. Dziękuję również Wam Drodzy Mieszkańcy za wspólne celebrowanie rocznicy odzyskania niepodległości” – mówił Wójt.
opr. RED

Żródło: Gmina Kotla

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla