my: GrębociceRegion

W Kwielicach są drogi jak marzenie1 min na czytanie

W Kwielicach są drogi jak marzenie

Ostatnio wyremontowano lub nawet wybudowano tu od nowa wiele kilometrów dróg, w tym nawet obwodnice miejscowości.

Kwielice to jest oczywiście wioska, lecz nie lata zwykła, gdyż w jej okolicy powstaje szyb górniczy GG – 1. Budowa trwa już od kilku lat i niestety od tamtej pory mieszkancy narzekali na potworny ruch w ich miejscowości. Nie tylko ludzie jeździli do pracy, także jeździły ciężkie samochody, powodując hałas i zagrożenie. Zniszczyły także drogi.

Ten problem jest już praktycznie rozwiązany. Tym razem zakończył się remont drogi powiatowej przez całą miejscowość. Prace trwały niecałe dwa miesiące. Polegały na remoncie nawierzchni ok. pół kilometra jezdni, wymianie krawężników i studzienek kanalizacyjnych na tej długości. Jak poinformowała Amelia Dworak z wydziału promocji powiatu polkowickiego, w całości tę inwestycję sfinansowała, a także prowadziła gmina Grębocice, a jej koszt wyniósł 280 tys. zł.

Teraz w tej miejscowości są bardzo dobre drogi, w tym dwie obwodnice, dzięki którym transport samochodowy w kierunku szybu GG – 1 koło Kwielic może odbywać się z pominięciem miejscowości. Pierwsza obwodnica powstała od strony północnej, natomiast drugą oddano rok temu – ponad kilometrowy odcinek rozpoczyna się przed wjazdem do Kwielic od strony Obiszowa, a kończy przy skrzyżowaniu dróg prowadzących do Grębocic i Ogorzelca. Budowę obu obwodnic sfinansował KGHM Polska Miedź.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice