my: GrębociceRegion

W Obiszowie rywalizowali najlepsi w Polsce3 min na czytanie

Do Obiszowa przyjechały setki rowerzystów. Szosowy Klasyk świetnie zorganizowany 1

Gmina Grębocice była gospodarzem i współorganizatorem zarówno Szosowego Klasyka, w ramach którego startowały także szkółki kolarskie, jak i najbardziej popularnych w Polsce zawodów MTB – Bike Maraton. W Obiszowie, na terenie rekreacyjno-sportowym, zorganizowano największą tego typu imprezę na Dolnym Śląsku. W pierwszym dniu wystartowało 400 zawodników oraz ponad 100 dzieci i młodzieży. W drugim dniu ma starcie stanęło blisko 800 kolarzy. To był kolarski weekend w gminie Grębocice, już nie pierwszy.

Nikt nie ukrywał, że takiej imprezy sportowej, z takim rozmachem i tak dobrze zorganizowanej, a przede wszystkim z taką dużą liczbą uczestników, nie byłyby w stanie zorganizować nawet duże miasta. A gmina Grębocice organizuje, i to z powodzeniem. Tereny przygotowane przez nią oraz oczywiście przez naturę w okolicy tej miejscowości pasują dla kolarzy idealnie. Goście, którzy tu przyjechali byli zachwyceni i zadowoleni, zarówno jeśli chodzi o samą organizację, jak i trasy rowerowe. – Jesteśmy tutaj po raz czwarty, z przerwą w zeszłym roku – mówi Maciej Grabek, organizator zawodów Grabek Promotion. – Ruszaliśmy w Grodowcu z Szosowym Klasykiem i Bike Maratonem, a od kilku sezonów wszystko się dzieje w Obiszowie w Bike Parku. Tu są świetne tereny. Piękny las, dobre trasy. Gmina zorganizowała infrastrukturę w postaci zagospodarowanego terenu z pump trackiem do jazdy na rowerach – zachwala, ale przyznaje, że taką liczbę uczestników przyciąga też organizator i jego cykl Bike Maraton, który robi od 20 lat.

– Na koncie mamy edycje od Krakowa po morze, więc mamy swoich wiernych uczestników, których kilka lat temu przywieźliśmy do Obiszowa. Z niedowierzaniem tu przyjeżdżali, ale są zachwyceni organizacją i okolicą. To taka fajna wakacyjna impreza, gdzie jest trochę oddechu od naszych górskich tras, bo mamy wiele trudnych edycji w górach. Ta trasa tutaj też nie jest taka łatwa, ale ludzie tu lubią przyjeżdżać, bo jest świetna atmosfera i klimat – mówi Grabek. – Koło gospodyń wiejskich przygotowuje pyszne jedzenie, a pani Krysia z chlebem okraszonym smalcem i ogórkami to już kultowe zjawisko tej imprezy – śmieje się. Mówi, że to wielki sukces. Nikt się nie spodziewał, że do Obiszowa w sobotę przybędzie 400 uczestników wyścigu szosowego i 107 dzieci w wyścigach szkółek kolarskich. – Poza tym po 2 – letniej przerwie zainicjowaliśmy wyścigi PKO junior kids, czyli dla najmłodszych, od 3 lat. To też okazało się trafione, gdyż na Bike Maraton często przyjeżdżają całe rodziny i to taki piknikowy czas – zachwala organizator.

Niedzielna edycja Bike Maratonu była w randze Pucharu Polski. W sektorze zawodników giga – była najmocniejsza obsada, jeśli chodzi o maratończyków w Polsce. Na starcie stał Adrian Brzózka aktualny mistrz Polski w JBG – 2 (który te zawody wygrał) i wielu innych znakomitych kolarzy. 1 miejsce Adrian Brzózka, 2 miejsce Piotr Konwa, 3 miejsce Wojciech Halejak. Wśród kobiet pierwsza była Katazina Sosna z Litwy, druga Aleksandra Andrzejewska z SCT Accent, trzecia Anna Tomica z Trek Bielsko-Biała.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice