BIZNESStarówkaSerceGłogowa

W Okomedzie zrobią najlepsze okulary3 min na czytanie

W Okomedzie zrobią najlepsze okulary

Okomed jest jednym z największych w Polsce sprzedawców okularów progresywnych firmy Hoya. To nowoczesny zespół okulistyczno-optyczny, który dysponuje najwyższej jakości sprzętem do wykonywania okularów, z dużym wyborem oprawek, w tym także ekskluzywnych.

Mgr inż. Krzysztof Woźniak razem z żoną Jolantą Woźniak – okulistką, od 1996 roku prowadzą w Głogowie zakład optyczny oraz gabinet okulistyczny. Na początku znajdował się on przy ul. Długosza, a od 12 lat Okomed Optyk – Okulista działa na starówce, przy ul. Słodowej 2, w kamienicy na rogu koło parkingu. Doktor Jolanta Woźniak jest cenioną lekarką okulistką, a pan Krzysztof dyplomowanym optykiem. – Mamy dwóch synów, z których jeden jest okulistą w klinice okulistycznej w Warszawie, a drugi w tej samej klinice rezydentem – opowiada pan Krzysztof. Woźniakowie nie zaprzeczają, że ich synowie, gdy zdobędą wiedzę i nabędą doświadczenia mogą wrócić do Głogowa, aby rozwijać rodzinną firmę.

Tylko lekarz zaradzi. Zanim to jednak nastąpi, stroną medyczną, a więc kompleksową diagnostyką okulistyczną zajmuje się Jolanta Woźniak. Może niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest, aby trafić w ręce doświadczonego okulisty, zarówno wtedy, gdy doznało się urazu oka, jak i gdy się chce dobrać odpowiednie okulary. Doktor Jolanta Woźniak zajmuje się w firmie stroną medyczną, a więc kompleksową diagnostyką okulistyczną, bo tylko lekarz może w pełni fachowo dokonać korekty okularów albo zdiagnozować stan układu wzrokowego pod kątem profilaktyki chorób oraz udzielić pomocy w nagłych przypadkach.

Jest równocześnie ekspertką w zakresie aplikacji soczewek kontaktowych. – Wciąż się rozwijamy i unowocześniamy, a także uczymy. Jeździmy z żoną na konferencje i targi organizowane w kraju i za granicą. Cyklicznie bywamy na zjazdach specjalistów z naszych dziedzin w Paryżu, Mediolanie czy Monachium – mówi pan Krzysztof, który w firmie zajmuje się wykonywaniem zleconych okularów. Jak sam podkreśla, jego praca jest na najwyższym poziomie, a wspierają ją różne nowoczesne urządzenia. Trzeba podkreślić, że jeszcze unikalne w naszym kraju

Taki nowoczesny salon. To jest XXI wiek, są różne możliwości, nowoczesne techniki i technologie. W salonie Okomed mamy najnowocześniejszy sprzęt do dyspozycji, np. urządzenie do wideocentracji, w którym program komputerowy pomaga wykonać idealne okulary. Tutaj jest także jedyny w Polsce analizator soczewek, który pomaga wyznaczyć rozkład mocy soczewek progresywnych. Ten salon jest bowiem jednym z trzech największych w Polsce sprzedawców okularów progresywnych japońskiej firmy Hoya. Przyjeżdżają po nie nawet klienci z odległych miejsc.

Kolejną nowinką technologiczną z dziedziny optyki jest system optymalizacji grubości soczewek okularowych, który stosuje się, aby zapewnić maksymalną estetykę okularów oraz niezwykłą precyzję ich wykonania. Bardzo nowocześnie jest także wyposażony gabinet okulistyczny, wystarczy wspomnieć, że dysponuje nawet tomografem komputerowym OCT. – Gabinet jest naszą wizytówką, nastawionym na badanie wzroku na najwyższym poziomie i najlepsza korektę okularową. Rocznie udziela się w nim kilka tysięcy tysiące porad – mówi Krzyszof Woźniak.

Markowe albo i nie. Efekt jest taki, że… – Ci, którzy raz do nas przyjdą, zawsze wracają – zapewnia Krzysztof Woźniak. Także ze względu na bardzo duży wybór oprawek do okularów. Okomed jest bowiem dystrybutorem ekskluzywnych opraw okularowych takich firm jak Dior, Praca, Dolce Gabbana, Versace, Giorgio Armani czy Miu Miu. Znajdą tu oprawki osoby, które chcą być na czasie i nosić najmodniejsze okulary. – To jest element naszego wizerunku – podkreśla pan Krzysztof. – Jeśli dobrze dobierzemy okulary, a my się właśnie w tym specjalizujemy, to zapewnimy sobie znacznie lepszy komfort życia. To wręcz bezcenne dla osób potrzebujących korekcji wzroku – mówi.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w BIZNES