my:GaworzyceRegion

W pałacu w Gaworzycach będą wystawiane obrazy1 min na czytanie

W pałacu w Gaworzycach będą wystawiane dzieła sztuki

Galeria sztuki powstała w holu pałacu w Gaworzycach. – Mieszkańcy bardzo potrzebowali takiego miejsca. Niektórzy bardzo się ucieszyli, bo interesują się tego typu sztuką i mówią, że w końcu jest coś dla nich – przyznaje dyrektorka Gabriela Kalińska. Galeria ma służyć nie tylko mieszkańcom gminy, lecz także artystom, którzy chcieliby zaprezentować swoje dzieła po raz pierwszy.

– Zbieramy w tej chwili kontakty, różne propozycje, bo chcemy, żeby ta galeria była cały czas aktywna, aby te wystawy zmieniały się co miesiąc. Proszę zgłaszać się mailowo bądź telefonicznie i będziemy ustalać terminy. Tym, którzy jeszcze nie mieli żadnej wystawy, na pewno pomożemy zorganizować wszystko tak, żeby artysta poczuł się ważny tak samo jak ważna dla ludzi jest jego twórczość. Chcemy docenić ten trud, wysiłek, tę twórczość, którą artyści mają w sobie – zachęca. 

Pierwszą wystawę zaprezentował Marcin Kopij, fotograf i poeta. Od piątku będzie można natomiast oglądać kolaże Magdy Czuczwary „Witraże z osieroconego miasta”. – Ta wystawa może być dla niektórych kontrowersyjna, ale z kolei zmuszająca do zastanowienia się nad ciężkim tematem, który w pandemii doskwiera nam coraz bardziej, a chodzi przede wszystkim o depresję. Właśnie to może być ten moment, aby się zastanowić, w jakim miejscu się znajdujemy. Myślę, że będzie to bardzo ciekawa wystawa – mówi dyrektor. Wernisaż odbędzie się w piątek o 19.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce