Dzieje sięGłogów

W ratuszu trwa sesja Rady Miejskiej w Głogowie. O czym dziś? Bądź na bieżąco. Śledź nasz portal4 min na czytanie

sesja 3

GODZ. 16:53

Przewodniczący rady Leszek Drankiewicz zamknął sesję rady miejskiej.

GODZ. 16:52

Radny Norbert Penza w imieniu Fundacji Hospicjum Głogowskie poprosił radnych, żeby każdy, według własnego uznania, przekazał część swojej diety na fundację, na budowę stacjonarnego hospicjum w Głogowie.

GODZ. 16:49

Sławomir Majewski poprosił o przegląd schodów w parkach i innych miejscach w mieście. Poprosił, żeby przejrzeć wszystkie schody – które są połamane, wyłupane. Przywołał przykład schodów przy Pomniku Sapera od strony ulicy Strzeleckiej. – Ja tam upadłem – powiedział radny.

GODZ. 16:46

Mariusz Kędziora zapytał prezydenta, co z windą do przychodni zdrowia Hipokrates, koło Multiboxu? Prezydent poinformował radnego, że właściciel terenu zapowiedział, że przekaże działkę pod budowę windy nieodpłatnie. Winda stanie na terenie właściciela Mutiboxu, stąd konieczność dogadania się.

GODZ. 16:41

Radny Sławomir Majewski dziękował prezydentowi, że w sylwestra nie będzie fajerwerków, ale poprosił, żeby przed sylwestrem uczulić policję, żeby “wyrostki nie terroryzowały mieszkańców Głogowa” petardami i innymi fajerwerkami. – Jak taka petarda huknie, to cały wieżowiec się trzęsie – powiedział radny. Zaapelował, żeby policja się tym bardziej zainteresowała. Przypomniał, że miasto też łoży na policję i należy tego od nich wymagać.

GODZ. 16:40

Prezydent zaprosił radnych na jutrzejsze (28 listopad) konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy Głogowa. Konsultacje rozpoczną się o godz. 15.00 w ratuszu.

GODZ.16:40

Rafael Rokaszewicz przypomniał, że miasto otrzymało dotację na realizację programu pn. Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej. Dotacja z urzędu wojewódzkiego wyniosła 563 tys. zł

GODZ.16:36

Prezydent poinformował radnych, że 15 grudnia ruszy połączenie kolejowe z Głogowa do Wrocławia – przez Lubin i Legnicę. W tym dniu ruszą też połączenia kolejowe Głogów-Leszno, Leszno-Głogów.

GODZ. 16:31

Prezydent Głogowa powiedział, że na bulwarze nadodrzańskim zostanie nasadzonych w sumie 150 drzew i około 1000 krzewów. Proces nasadzeń już się rozpoczął.

GODZ. 16:25

Radni nadali nowe nazwy ulicom. Nazwano również skwer na Piastowie. Szczegóły poniżej w artykule. O skwerze powiedział radny Dariusz Czaja – pomysłodawca nazwy. Radny Marek Sienkiewicz przypomniał, że od dawna w mieście jest pomysł, żeby personalizować miejsca w Głogowie. Upomniał się m.in. o Konrada Kędzierzawego jako lepszą nazwę od Pszczelarskiej. Że lepiej nazywać ulice imionami i nazwiskami historycznymi. Elżbieta Rybak zapytała tylko, czy na Modrzewiowej i Sosnowej przeliczono te modrzewie i sosny. – Żeby nie było później jak w “Ranczu” – powiedziała z uśmiechem.

GODZ.16:20

Radni przegłosowali zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku osiedli. Chodziło o uwzględnienie terenu wielkości ok. 30 mkw., który w nowym planie uwzględniono pod komunikację.

GODZ. 16:17

Radni przyjęli program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na 2020 rok. O jego przyjęcie poprosił zastępca prezydenta Wojciech Borecki. Radni przyjęli go jednogłośnie.

GODZ. 16:15

Martyna Rybka zaprezentowała radnym nowy program współpracy gminy miejskiej Głogów z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Taki program określa zasady współpracy z NGO. Ma na celu budowanie partnerstwa pomiędzy samorządem a organizacjami. Radny Norbert Penza zauważył, że jedno z zadań powierzono do realizacji miejskiej instytucji, a nie organizacji z trzeciego sektora. – Trzeba ufać bardziej organizacjom pozarządowym – powiedział Norbert Penza.

GODZ. 16:08

Przebudowa alei Wolności droższa od 594 tys. zł, a nie jak wcześniej się mówiło o 405 tys. zł. Uchwała przeszła większością głosów. Radni nie byli jednogłośni.

GODZ. 16:08

Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie radni zwiększyli dotację celową o 35 tys. zł.

GODZ.16:05

Dziś na sesji radni mają przyznać wyższą dotację przedmiotową Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie na 2019 rok. Przyklapć również zmiany w budżecie na 2019 rok, czy przyjąć nowy program współpracy gminy miejskiej Głogów z organizacjami pozarządowymi.

Zatwierdzić powinni także coroczny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na 2020 rok. Czy przejdzie zmiana planu zagospodarowania przestrzennego osiedli Hutnik I, Hutnik II, Słoneczne oraz Sportowe w Głogowie? Nad tym też będą radni debatować.

Radni nadadzą również nowe nazwy ulicom na Brzostowie – Sosnowa i Modrzewiowa, a w obrębie Krzepów nowa ulicą będzie Pszczelarska. Nazwę dostanie również skwer w Głogowie w obrębie 10 „Piastów Śląski”. Od dziś będzie to Skwer Jadwigi Żagańskiej.  RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się