W restauracji Kamelka wiosna w pełni! To tu serwują pyszną kaczkę i amerykańskie burgery

W restauracji Kamelka wiosna w pełni! To tu serwują pyszną kaczkę i amerykańskie burgery
1

Głogowianie potrafią zrobić piękną i pyszną restaurację. W sercu osiedla Kopernika można dobrze zjeść. Takiego menu nie powstydziłaby się chyba żadna restauracja nie tylko w Polsce, ale również za granicą. A mamy taką tuż obok, niedaleko. Możemy być dumni z naszych przedsiębiorców!

Jeszcze jakiś czas temu Kamelka to był bar – w centrum osiedla Kopernik – po drodze do kościoła. Przed dwoma laty to miejsce zmieniło się jednak nie do poznania. Właściciele postanowili, że stworzą restaurację, której pozazdrości im całe miasto. I wygląda na to, że im się udało.

Sukces tkwi w tym, że to restauracja dla wszystkich. W ciągu dnia można zjeść tam obiad. – Codziennie zupa oraz danie mięsne – mówi Aneta Płóciennik, jedna ze właścicieli Kamelki, bo to rodzinny biznes – siostry i brata. – Uzupełniamy się – śmieje się Norbert Błoński.


– Mamy nowe menu na wiosnę – mówią kucharze Michał Kotarba i Marcin Michalski.

A karta dań jest bogata – ostatnio trochę na wiosnę zmieniona. Znajdziemy w niej m.in. confit z kaczki – udka z kaczki z panierowanym puree z ziemniaków i dodatkami. – Aby kaczka miała wyśmienity smak należy najpierw gotować ją w gęsim tłuszczu w niskiej temperaturze, a potem zapiekać w piecu dla chrupkości skórki – zdradza nam Michał Kotarba, szef kuchni. Danie na talerzu zaskakuje, bo puree jest w formie… gruszek.

Ale to niejedyne danie, które warto skosztowa. Popularnością, nie tylko wśród młodych, cieszą się amerykańskie burgery podawane z frytkami i sałatką. Porcje ogromne. – Można powiedzie, że to burger wielopiętrowy ze siekanym stekiem wołowym, pomidorami, ogórkami kiszonymi, czerwoną cebulą, sosem słodko-pikantnym w bułce sezamowej – pokazuje Marcin Michalski, kolejny z kreatorów kuchennych smaków.

Co zrobić, aby kaczka miała wyśmienity smak? Przepis na sukces znają w tej restauracji. Kamelka pozytywnie was zaskoczy! To miejsce znajdziecie przy ul. Galileusza 1A w Głogowie (os. Kopernik). Polecamy!

Opublikowany przez MyGlogow.pl Poniedziałek, 20 maja 2019

Na koniec desery – codziennie świeżo pieczony sernik i lody. – Degustować można także wiele zagranicznych win – francuskie, włoskie, hiszpańskie, chilijskie czy niemieckie. Wkrótce organizujemy wieczór z winem, będzie można poznać historię tych alkoholi. Zapisy już trwają – zapraszają właściciele. A kucharze zaskoczą specjalnie dobranymi na ten wieczór potrawami.

Zapraszają nie tylko na wieczór z winem, ale również na wiele różnych uroczystości – chrzciny, urodziny, jubileusze. Piękny i nowoczesny wystrój wręcz zachęca do ich organizacji w Kamelce. Restauracja czynna jest od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godz. 12-21. W piątki i soboty od 12 do 23. Obiady można zamówić na wynos – z dowozem na terenie Głogowa.
MK

Tekst powstał we współpracy z restauracją Kamelka przy ul. Galileusza 1A w Głogowie.

Podziel się informacją ...
  • 431
  •  
  •  
  •  
  •  
  •