Dzieje sięGłogów

W święta wciskali pedał… gazu. Posypały się mandaty i wnioski do sądu1 min na czytanie

Kontrole trzeźwości. Od rana trwa policyjna akcja

Od 15 do 18 kwietnia br. głogowscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych.

– W świąteczny weekendnad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach powiatu głogowskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego wspierani przez pion prewencji – mówi Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie. Policjanci podczas prowadzonych działań skontrolowali 135 pojazdów, wylegitymowali 142 osoby i nałożyli 77 mandatów karnych.

Radoxim 5

– Większość osób ukarana została w związku z przekroczeniem prędkości. Policjanci zastosowali również 10 pouczeń oraz skierowali 6 wniosków do sądu za jazdę z niedozwoloną prędkością. Ponadto funkcjonariusze drogówki zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, a także prawo jazdy w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu – dodaje.

– Można uznać, że cztery dni wzmożonych działań i kontroli na drogach naszego powiatu, przebiegały dość spokojnie. Dla wszystkich policjantów był to okres wytężonej pracy. Porządek i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zapewniały wszystkie służby policyjne; policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego – kończy oficer.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się