RegionŻukowice

W Szczepowie, Dobrzejowicach, Czernej i Glinicy – tam będą nowe miejsca do rekreacji1 min na czytanie

W Szczepowie, Dobrzejowicach, Czernej i Glinicy - tam będą nowe miejsca do rekreacji

Mieszkańcy o siłownie apelowali podczas zebrań w sołectwach. W ubiegłym roku przygotowano dodatkowo już w ramach funduszy sołeckich podbudowy pod siłownie w Dobrzejowicach i Szczepowie. Już wiadomo, że gminie udało się pozyskać środki zewnętrzne na tę inwestycję, która bez nich nie doszłaby do skutku. Bo kwota nie jest mała – ponad 60 tys. zł. Z czego aż 35 tys. zł pochodzić będzie w ramach unijnego wsparcia PROW Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020.

– Wniosek został złożony jeszcze w październiku ubiegłego roku – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn, który dodaje, że ma nadzieję, że wkrótce ludzie będą mogli korzystać z nowych urządzeń. Powstaną one do końca maja.

W Glinicy będzie to motyl, wioślarz stojący, prasa nożna. W Szczepowie ławka skośna, drabinka orbitek, prasa nożna i biegacz. A w Dobrzejowicach ławka skośna, drabinka, motyl, orbitek, wioślarz wolnostojący oraz prasa nożna i biegacz. W Czernej jest już taka siłownia, ale zostanie doposażona jeszcze o biegacz oraz wioślarz.

– Mieszkańcy od wielu lat wykazują się dużą aktywnością na rzecz inicjatyw podnoszących jakość życia w najbliższej okolicy, dlatego mamy nadzieję, że kiedy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje będą z niego korzystać – dodaje wójt.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region