Dzieje sięGłogów

W Tesco zakupy zrobisz do końca maja. Później zostanie zlikwidowane2 min na czytanie

Tesco się zamyka! Trwa wielka wyprzedaż 12

Zakupy w Tesco przy ul. Piłsudskiego można zrobić do 27 maja. Później, po 17 latach działalności, zostanie zamknięte. Rozpoczęła się wielka wyprzedaż towarów. W promocyjnych cenach meble ogrodowe, sprzęt RTV i AGD, ale też wiele innych rzeczy. Głogowianie tam zaglądają z ciekawości. Niektórzy faktycznie wyjeżdżają z pełnymi koszami zakupów. Inni wychodzą zawiedzeni. – Wielkie bum, ale i tak drogo – kwitują.

Już wiadomo, że dni Tesco w tym miejscu są policzone. – Pamiętam jak budowali ten sklep, bo mieszkam obok w wieżowcu przy ul. Oriona – wspomina Henryk Kolus (62 l.), który nie ukrywa, że wówczas dla miasta to było spore wydarzenie. – Wyglądało się zza okna, by sprawdzać postęp prac. Chodziło na budowę z psem na spacer. Wtedy tutaj było pole. Sklep był ogromy – dodaje. Przypomina sobie również wielkie otwarcie Tesco. – Parking pękał w szwach. Ludzie zostawiali samochody także na naszej ulicy. Było szaleństwo – opowiada ze sentymentem przecierając oczy ze zdziwienia, że w kilka lat firma splajtowała. – Ale jedno trzeba przyznać – było tam drogo – zaznacza.

Niektóre sklepy w pawilonach przetrwały w tym gmachu od pierwszego do ostatniego dnia. W tym ten, gdzie można dorobić klucze. – Już od jakiegoś czasu mówiło się o likwidacji sklepu, bo nie był ponoć dochodowy. Dostaliśmy wypowiedzenia najmu, przenosimy się – usłyszeliśmy od właściciela. Niegdyś obok była pralnia, sklep z roletami, sprzętem elektronicznym, apteka, kiosk i restauracja na wynos. – Kończy się pewna historia – rzuca.

I zaczyna coś nowego, bo wedle pogłosek powstanie tam sklep budowlany Leroy Merlin. – Byli tutaj z tej firmy… sprawdzali nawet wysokość czy jest odpowiednia pod regały – dowiadujemy się. Pracownicy Tesco mają zakaz rozmów na ten temat z mediami, ale i klientami. Oficjalnie tej informacji nie potwierdza również spółka, choć wiele wskazuje na to, że właśnie tutaj powstanie sklep konkurencyjny dla Castoramy. Zresztą plany na to są od lat. Początkowo zakładano, że zostanie wybudowany na działce znajdującej się pomiędzy Tesco a galerią.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się