Dzieje sięGłogów

W tym roku bez wakacyjnej pracy dla młodych1 min na czytanie

Wakacyjna praca dla młodych – uczniów i studentów. Rusza rekrutacja do programu 2

Przez ostatnie lata w ramach programu zatrudnianych było około 100 osób w wieku 16-20 lat. Obecnie młodzież nie uczęszcza do szkół, powinna też w znaczny sposób ograniczać kontakty społeczne. Ciągle obowiązuje zakaz zgromadzeń, a także nakaz zachowania dwumetrowej odległości między osobami. – Trudno ocenić, jak długo będą obowiązywać te obostrzenia, tym bardziej, że wciąż pojawiają się nowe informacje o osobach zakażonych koronawirusem lub przebywających na kwarantannie – mówi Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy SM Nadodrze.

Dochodzi do tego zreorganizowany rok szkolny i akademicki. Na czerwiec zaplanowane są egzaminy maturalne i zawodowe, być może ruszą sesje egzaminacyjne na uczelniach. A potem także rekrutacja do szkół wyższych. Z tego tytułu część młodych głogowian byłaby pozbawiona możliwości uczestniczenia w programie.

Radoxim 5

– Biorąc to wszystko pod uwagę niemożliwe jest przeprowadzenie rekrutacji do kolejnej edycji „Wakacyjnej Pracy dla Młodych”, przeszkolenie uczestników z zakresu BHP oraz zlecenie im prac porządkowych bez narażania młodzieży, pracowników spółdzielni i mieszkańców naszych osiedli – wyjaśnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się