Dzieje sięGłogów

W tym roku nie będzie Budżetu Obywatelskiego1 min na czytanie

W tym roku nie będzie Budżetu Obywatelskiego

W tym roku nie będzie konsultacji społecznych związanych ze składaniem wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Radni odrzucili tę uchwałę.

Jak wyjaśnia prezydent Rafael Rokaszewicz wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców, bo przeprowadzenie konsultacji w stanie epidemii jest po prostu zbyt ryzykowne.

– Wiele miast rezygnuje z procedury przeprowadzenia naboru wniosków do budżetu obywatelskiego. Powód jest oczywiście jasny: epidemia. Zbieranie podpisów pod wnioskami stwarza duże zagrożenie dla mieszkańców – argumentował.

Dodawał, że także sytuacja finansowa naszego miasta się pogarsza. – Prace projektantów nad dokumentacją też się wydłużają, ponieważ urzędy z którymi należy uzgodnić dokumentacje i uzyskuje się pozwolenia na budowę pracują inaczej. Wiemy już dziś, że cześć dokumentacji na tegoroczne zadania wpłynie do nas pod koniec roku, a to oznacza że nie zrealizujemy tych zadań w 2020 roku – mówił.

Prezydent zaproponował by zadania z budżetu obywatelskiego rozłożyć do realizacji na 2020 i 2021 rok. To pozwoli na spłaszczenie wydatków z budżetu. Trzeba szukać oszczędności.
RED
fot. UM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się