W Zespole Szkół Politechnicznych energetycy będą ćwiczyć w wirtualnej rzeczywistości

W Zespole Szkół Politechnicznych energetycy będą ćwiczyć w wirtualnej rzeczywistości. Dostali prezent od firmy Tauron 1
1

Głogowski Zespół Szkół Politechnicznych cieszy się z niezwykłego prezentu. Firma Tauron Dystrybucja S.A. przekazała szkole sprzęt i oprogramowanie do ćwiczeń w wirtualnej rzeczywistości. Zestaw VR służyć będzie do ćwiczenia czynności łączeniowych na rozdzielni w Głównym Punkcie Zasilania. Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczniowie będą mieli możliwość poczucia się tak, jakby pracowali w realnej stacji elektroenergetycznej. A to umożliwi im sprawdzenie się w praktycznym działaniu w automatyce zabezpieczeniowej, będą mogli wykonywać szereg operacji ruchowych jak załączanie i wyłączanie wyłączników, zakładanie i zdejmowanie uziemiaczy przenośnych i innych. Nauczyciele będą dzięki temu w szkolnej pracowni mniej opowiadać, a więcej ćwiczyć. Oprogramowanie w wierny sposób oddaje realny obiekt elektroenergetyczny i, co trzeba przyznać, bardzo angażującym oraz nowoczesnym środkiem dydaktycznym do pracy z młodzieżą w zawodach elektryk/technik elektryk.

Na uroczystości był obecny Jacek Biniarz, zastępca dyrektora ds. serwisu sieciowego Tauron Dystrybucja S.A. Oddział Legnica, który oficjalnie przekazał oprogramowanie oraz Tomasz Galimski specjalista ds oprogramowania VR oraz ochrony przeciwpożarowej Tauron Dystrybucja S.A Oddział Wrocław, który pełnił rolę prowadzącego szkolenie dla uczniów i nauczycieli przedmiotów elektrycznych.

Certus 1

Oczywiste jest, że sprzęt od razu został przetestowany. W rolę operatora w specjalnych goglach na oczach wcielił się również dyrektor szkoły Paweł Korzeń.

– W imieniu uczniów kształcących się w zawodach elektryk oraz technik elektryk pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do finalnego przekazania oprogramowania VR dla naszej szkoły a firmie Tauron Dystrybucja S.A. za wzorowy przykład współpracy między edukacją a przemysłem oraz zrozumienie potrzeb nowoczesnej edukacji zawodowej. Dziękuję uczniom oraz wszystkim organizatorom uroczystości w tym panu Arturowi Libnerowi oraz opiekunowi sali VR ROOM panu Tadeuszowi Graczykowi za wsparcie techniczne – informuje dyrektor szkoły Paweł Korzeń.

Fot. ZSP Głogów

Podziel się informacją ...
  • 101
  •  
  •  
  •  
  •  
  •