Dzieje sięGłogów

W ZSP powstanie patronacka klasa E-Towers Famaba2 min na czytanie

W ZSP powstanie patronacka klasa E-Towers Famaba

16 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na kilka dni przed tym starosta Jarosław Dudkowiak oraz prezes zarządu Famaby Lieven Bauwens podpisali list intencyjny o współpracy, która ma polegać m.in. na objęciu patronatem klasy w mechaniku od września br. W siedzibie tej firmy odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego oraz konferencja prasowa. Firma ma podjąć współpracę nie tylko z mechanikiem, ale także z innymi szkołami technicznymi w Głogowie.

Jak ogłosiła naczelniczka wydziału edukacji w starostwie Arletta Czerwiec, od września w szkołach ponadpodstawowych ruszają 42 oddziały klas pierwszych: 13 w liceach ogólnokształcących, 19 w technikach oraz 10 w szkole branżowej. W sumie w głogowskich szkołach nauczanych będzie 29 zawodów, niektóre klasy będą wielozawodowe. Nowością w I LO będzie klasa akademicka, w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w szkole branżowej rusza klasa o zawodzie murarz-tynkach, natomiast w Zespole Szkół Politechnicznych – będą nowe klasy w zawodach technik-robotyk oraz właśnie klasa patronacka Famaby o profilu technik spawalnictwa.

Radoxim 5

W tej szkole spawalnictwa będzie się uczyło od nowego roku szkolnego 15 osób, ale jeśli będzie większe zainteresowanie, w przyszłości liczba miejsc może zostać zwiększona. E-Towers Famaba zadeklarowała wsparcie uczniów przez objęcie klasy patronatem, a tym samym organizowanie praktyk zawodowych i staży w swoim zakładzie, a także fundowanie stypendiów i nagród. Ma także współpracować z innymi szkołami głogowskimi, które kształcą w kierunkach technicznych – w zakresie organizowania stażów i praktyk zawodowych, a także pomocy w formie wyposażenia w materiały.

– Potrzebujemy wykwalifikowanej kadry w naszych strukturach. Zamierzamy pogłębić współpracę poprzez partnerstwo ze szkołami – zadeklarował prezes Lieven Bauwens. Jak wiadomo, Famaba specjalizuje się w produkowaniu konstrukcji stalowych oraz w spawalnictwie. Produkuje wieże wiatrowe i konstrukcje stalowe.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się