Dzieje sięFotoGłogów

WAKACJE! Uczniowie odebrali świadectwa, ale akademii z okazji zakończenia roku szkolnego nie było4 min na czytanie

WAKACJE! Uczniowie odebrali świadectwa, ale akademii z okazji zakończenia roku szkolnego nie było 5

– To już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść! – dało się dziś (26.06.) usłyszeć słowa piosenki Elektrycznych Gitar pod I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Około godz. 8 swoje świadectwa odebrali tam pierwsi uczniowie. Niestety w tym roku nie było uroczystej akademii. Wszystko wyglądało całkowicie inaczej.

Rozdanie świadectw odbyło się w drzwiach głównego wejścia do szkoły, gdzie rozstawiono stoły. Na jednym ich końcu wychowawca, a drugim uczeń. Tak, aby zachować odpowiednie odległości od siebie. Nauczyciele i młodzież oczywiście z maseczkami na twarzach. – Trochę to dziwne! – nie ukrywali wychowawcy, którzy wspominali, że takiego zakończenia roku szkolnego jeszcze nie przeżyli.

– Fajnie, bo szybko – cieszyli się z kolei uczniowie, którzy chwalili się swoimi ocenami. Aleksandra Wrona (16 l.) wyliczała szóstki. – Było ich kilka m.in. z geografii, chemii, religii, WOS-u, filozofii i żadnej czwórki! – mówiła. Nie spodziewała się, że uda czerwony pasek będzie w jej zasięgu. – Jednak przeskok ze szkoły podstawowej do liceum jest ogromny. Myślę, że wybrałam odpowiednią szkołę – dodawała.

Julia Geisler (15 l.) z niecierpliwością czekała pod szkołą. Nie ukrywała, że w następnym roku szkolnym, czyli od września, trzeba będzie się trochę podciągnąć z niektórych przedmiotów. – Myślę, że trochę zaszkodziła nam epidemia koronawirusa i zdalne nauczanie. To nie to samo, co przebywanie na lekcjach – tutaj, na miejscu – zastanawiała się.

Teraz jednak o szkole można zapomnieć na dłuższy czas. – Wakacje! Planuję wyjechać z rodzicami na przełomie lipca i sierpnia nad morze. I naładować akumulatory, aby później sił wystarczyło na kolejne kilka miesięcy nauki – zdradzał swoje plany Rafał Moskalewicz (17 l.). Tego Wam też życzmy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się