Dzieje sięGłogów

Wakacyjna korekta w rozkładzie PKP1 min na czytanie

Do Głogowa przyjechał pociąg z uchodźcami. Na dworcu czekała policja [ZDJĘCIA] 3

W życie wszedł nowy rozkład jazdy PKP. Co czeka pasażerów Zagłębia Miedziowego? Grupa “Koleje Głogowskie” przygotowała listę najważniejszych zmian.

Od 22.06 do 5.07. nie pojedziemy do Lubina pociągiem Kolei Dolnośląskich, ale autobusem. W tym terminie będzie bowiem obowiązywać zastępcza komunikacja na wszystkie pociągi tej spółki. Co jeszcze? Na tory wyjedzie TLK “Wolin” – wakacyjny skład łączący Bielsko Białą i Kraków ze Świnoujściem, a kursy zacznie od 26.06. Pociąg nie będzie się zatrzymywać w Lubinie. Wyjątkowo zatrzyma się na dworcu w Lubinie, kiedy będzie jeździć zastępcza komunikacja autobusowa ze Ścinawy (22.06-5.07).

Radoxim 5

Pociągi „Chełmoński”, „Wawel”, „Mehoffer”, TLK „Wyczółkowski” oraz TLK „Wolin” spółki PKP Intercity zaczną kursować przez Ścinawę, gdzie na pasażerów będą czekać autobusy do Lubina i Legnicy. Jednak zastępczej komunikacji nie będzie w przypadku pociągów „Nightjet” oraz „Przemyślanin”.

W dalszym ciągu będzie obowiązywała komunikacja zastępcza na odcinku Siechnice – Zakrzów Kotowice oraz Zielona Góra Główna – Gorzów Wielkopolski.

Od 25.06 do 31.08 pociąg OC „Swarożyc” będzie wydłużony do stacji Kołobrzeg.

Korekta rozkładu jazdy obowiązywać będzie do 3 września.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się