Walka do końca i się udało! Nasi siatkarze nadal w grze

23:14, 25.04.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 23:14, 25.04.2019

SPS Chrobry Głogów pokonał w drugim meczu finałowego turnieju o awans do 1. ligi Trefl Lębork.

Nie było to łatwe zadanie - Chrobry musiał wygrać, by jeszcze liczyć się w tym turnieju. Nie mniejsze apetyty mieli rywale. O zwycięstwie zadecydował piąty set tzw. tie-break. A w nim lepsi okazali się podopieczni trenera Dominika Walencieja, którzy pokonali Trefl 15:12, ostatecznie 3:2.

Wcześniej to przeciwnik musiał gonić wynik, bo dwukrotnie prowadzili w tym meczu nasi siatkarze. W pierwszym secie 25:23, potem Trefl wygrał 22:25 i znów był remis. Trzeci set ponownie dla Chrobrego 25:22. Niestety wtedy nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, bo w czwartej odsłonie wygrał Trefl 22:25.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu (MVP) został Jan Siemiątkowski (Chrobry).

Teraz głogowianie muszą czekać na to, co wydarzy się w piątek (25.04.). To właśnie wtedy dojdzie do starcia pomiędzy Treflem Lębork a ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Porażka zespołu z Lęborka będzie oznaczała awans do dalszej fazy gier Chrobrego. Ten mecz o godz. 19.30.