Dzieje się

Wandale zdemolowali park na Budowlanych! Pani Anna: Nie chcę brzydko mówić…2 min na czytanie

1

Pani Anna (65 l.), od kiedy jest na emeryturze, codziennie przychodzi ćwiczyć na siłowni pod chmurką w parku przy ul. Budowlanych w Głogowie. Dzisiaj zauważyła, że tak ładnie jak przed weekendem nie jest. 

– Nie chcę brzydko mówić, ale nie rozumiem, jak tak można. Jak można niszczyć nasze wspólne dobro. Dlaczego nie zależy nam na tym, żeby było ładnie? – mówi. Pani Anna i wielu innych bywalców parku zauważyło, że teren po weekendzie nie wygląda tak jak zawsze. – Komu to przeszkadzało – denerwuje się głogowianin, którego spotykamy na spacerze z psem. Komu? – dopytuje.

Wzdłuż jednej z alejek wandale próbowali wywrócić kosze na śmieci. Te jednak są mocno wbetonowane i dlatego je „tylko” pouszkadzali. Są mocno poprzechylane. Nie udało się im ich przewrócić. Z jednej z ławek wyrwana jest deska, a domek z książkami od PWSZ ma wybitą szybę. To efekt „zabawy” wandali. Durnej zabawy. 

Urzędnicy szacują straty. Sprawdzają monitoring miejski. – Liczymy, że uda się ująć wandali – mówi nam Daria Jęczmionka z ratusza. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się policja. A naprawa będzie kosztowała nas wszystkich.

RED 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się