Dzieje sięGłogów

Wesprzyj seniorów z głogowskiego DPS-u w tym szczególnym czasie2 min na czytanie

Wesprzyj seniorów z głogowskiego DPS-u w tym szczególnym czasie

Dom Pomocy Społecznej w Głogowie zamieszkuje około 90-ciu podopiecznych, w większości są to seniorzy 65+. Organizatorzy akcji Daj Prezent Seniorowi zaznaczają, że chcą wesprzeć w tym trudnym czasie osoby, które nie mają wokół siebie rodziny i bliskich osób, na które mogą liczyć.

– Z racji zbliżających się Mikołajek, pragniemy również sprawić radość domownikom DPS i przygotować dla nich drobne podarunki – mogą to być słodkości, kawy, kompleksy witamin, herbaty, miody, kubki, książki, gry planszowe. Mile widziane również ręcznie wypisane kartki świąteczne z życzeniami, ozdoby świąteczne. Zostań pomocnikiem Mikołaja i dołącz do akcji! – zachęcają organizatorzy.

Radoxim 5

Dary możesz zamówić do paczkomatu GLO02M znajdującego się przy ul. Słodowej 1 w Głogowie, do punktu odbioru w Żabce – Słodowa 50 lub przynieść na miejsce zbiórki z tyłu ratusza, która rozpocznie się 29 listopada o godz. 12. Za akcję odpowiedzialna jest Patrycja Żmuda (telefon kenkartowy: 783 813 843).

Co kupić? Po pierwsze środki ochrony indywidualnej (maski jednorazowe, maski wielorazowe, przyłbice, rękawice jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, bezdotykowe dozowniki, mata dezynfekcyjna), środki higieniczne (mydła w płynie, kremy do pielęgnacji i balsamy, szampony i płyny do kąpieli, corega Tabs, antyperspiranty i dezodoranty), tekstylia (komplety pościeli, ręczniki, kołdry, poduszki, kapcie, piżamy, szlafroki, koce, bawełniane dresy i podkoszulki, obrusy na stoły 120 cm x 120cm, firanki, zasłony, małe dywaniki)

Ponadto prezenty mikołajkowe: słodycze, miody, herbaty, kawy, kartki świąteczne z ręcznie napisanymi życzeniami, ozdoby świąteczne, kubki do napojów, książki, albumy, kompleksy witamin, włóczki, druty, krzyżówki, obrazy na ścianę, zegary ścienne, ramki na zdjęcia czy poduszki ozdobne.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się