Dzieje sięGłogów

Wiadomo jak zginął myśliwy1 min na czytanie

Nielegalne polowanie. Myśliwi ujęli... innego myśliwego
freepic.diller

Są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie śmierci 76-latka z ul. Gwiaździstej. Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzy. 31 października br. znaleziono go martwego w mieszkaniu na os. Kopernik.

Jak ustalono, ofiara była nieaktywnym myśliwym jednego z głogowskich kół, posiadała w domu broń palną. Wszystko wskazywało, że zmarła właśnie w wyniku postrzelenia bronią, gdyż znaleziono ją z raną postrzałową brzucha. W mieszkaniu zabezpieczono dwie sztuki broni oraz kilka pudełek amunicji. Aby ustalić przyczynę śmierci, prokuratura przeprowadziła bardziej szczegółowe badania, gdyż sama sekcja zwłok nie dała odpowiedzi.

– Mamy już opinie biegłego z zakresu medycyny oraz z zakresu balistyki – poinformowała w ostatnich dniach prokurator rejonowa w Głogowie Katarzyna Kasperczak. Jak dodała, obaj biegli zgodzili się, że było to samobójcze postrzelenie. – Mężczyzna sam się postrzelił z broni myśliwskiej. Postrzał spowodował szereg obrażeń w okolicach jamy brzusznej. Mężczyzna zmarł z powodu wykrwawienia wewnętrznego na skutek tego postrzału – dodała.

Prokuratura jeszcze oczekuje na wyniki badań krwi.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się