Dzieje sięGłogów

Wiatr zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. Jedno z nich upadło na przedszkole3 min na czytanie

1

Silna wichura w gminie Grębocice. W momencie, gdy tylko wiatr zaczął słabnąć, dyżurny polkowickiej straży pożarnej zaczął odbierać dziesiątki zgłoszeń dotyczących uszkodzonych słupów energetycznych, dachów czy zablokowanych dróg przez powalone drzewa i gałęzie.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Rzeczycy, Żabicach oraz okolicznych miejscowościach. Dyżurny na miejsce akcji skierował wszystkie jednostki z terenu gminy Grębocice oraz sąsiednich gmin. Ponadto samochód z JRG Polkowice, drabinę oraz samochód gaśniczy.

Trzeba było zamknąć drogę w Żabicach, bo na asfalcie leżały zerwane linie energetyczne. Do równie niebezpiecznego zdarzenia doszło w Rzeczycy. Tam na dach budynku przedszkola oraz na słup energetyczny złamało się dużych rozmiarów drzewo.

– Rzeczywiście wiatr miał ogromną siłę. W kilka chwil zerwał blaszaną konstrukcję dachu z jednego z budynków gospodarczych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Wszędzie widać przewrócone, nadłamane ogromne drzewa, wiatr porywał wszystko, co miał na swojej drodze – relacjonują świadkowie.

Komuś z ogrodu porwało trampolinę. Pokazują na zarośla.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się