Dzieje sięGłogów

Wiceminister zapewniał, że drugi most powstanie. Ma kosztować setki milionów1 min na czytanie

Wiceminister zapewniał, że drogi most powstanie. Ma kosztować setki milionów

Prezydent Rafael Rokaszewicz uczestniczył w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury, zorganizowanym przez Związek Miast Polskich, w sprawie programu rządowego „100 obwodnic”.

– O tym, że nasze zadanie znalazło się w programie informowali nas minister Krzysztof Kubów i poseł Wojciech Zubowski. Na spotkaniu wiceminister infrastruktury zapewnił, że zadania inwestycyjne ujęte w programie mają zagwarantowane finansowanie i realizowane będą niezwłocznie po wykonaniu dokumentacji – relacjonuje Rokaszewicz.

Przypomnijmy, że GDDKiA zleciła 1,5 roku temu opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego budowy obwodnicy Głogowa wraz z mostem na Odrze. Opracowanie jest bardzo zaawansowane i pod koniec roku powinniśmy poznać wariant przebiegu obwodnicy.

– Nasze zadanie jest jedną z najbardziej skomplikowanych inwestycji tego programu. Zakłada budowę ok. 20 km drogi od węzła na S-3 do drogi nr 12 za Serbami. Będzie to droga klasy GP z 4 pasami ruchu, węzłami bezkolizyjnymi zamiast skrzyżowań, wiaduktami i oczywiście mostem – dodaje prezydent.

Szacunkowa wartość to aż 850 mln zł. Jak mówi Rokaszewicz, ministerstwo poinformowało, że jeśli nie będzie “niespodzianek” to przewidywany termin ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” to grudzień 2022 r.
RED

Podziel się informacją ...
  • 284
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się