Dzieje sięGłogów

Większość chce być po śmierci spopielona1 min na czytanie

Większość chce być po śmierci spopielona

W tym roku 55 procent pogrzebów poprzedziła kremacja. Głogowianie coraz cześciej wybierają ten sposób chowania zmarłych, gdyż jest po prostu tańszy.

-Koszty organizacji pogrzebu są bardzo zbliżone. Jednak później są znaczniej mniej odczuwalne. Nawet jeśli chodzi o pomnik, który jest mniejszy i tańszy – tłumaczy Maciej Gandecki kierownik Głogowskiego Domu Pogrzebowego przy GPK Głogów – Po pierwsze na urnę nie trzeba kopać dużego dołu w ziemi, a po drugie zmniejsza się koszt u kamieniarza. Poza tym o mały pomnik jest o wiele łatwiej zadbać później – dodaje Gandecki.

Radoxim 5

Obecnie na cmentarzu na Brzostowie znajdują się dwa podwójne rzędy na nowym polu urnowym, ale w sumie ma być tych rzędów z osiem lub więcej. Wszystko przez ogromne zainteresowanie taką formą pochówku. Poza polem urnowym prochy można umieścić w kolumbarium. Na brzostowskiej nekropolii przyjmuje ono formę dwustronnej ściany. Tutaj zainteresowanie również jest ogromne, bo jak podaje nam kierownik domu pogrzebowego, zostały już tylko dwa wolne miejsca. – Form postawienia kolumbarium jest z kilkanaście i tutaj na Brzostowie można je rozbudować. Na Krzepowie i ul. Legnickiej raczej nie ma szans na postawienie takiej budowli – przyznaje Gandecki.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się