Dzieje sięGłogów

Wiele dzieci uwielbia malować tęczę. Tego też pan chce im zabronić?1 min na czytanie

Wiele dzieci uwielbia malować tęczę. Tego też pan chce im zabronić?

Znów głośno o Publicznym Przedszkolu nr 2 w Głogowie. I ponownie z tego samego powodu – kolorowych filarów przy wejściu. Tym razem w dyskusję na ten temat zaangażował się Damian Piątek, kandydat na posła Lewicy z Głogowa. Na swoim profilu społecznościowym skrytykował radnego powiatowego Andrzeja Radomskiego, który jakiś czas temu pisał o tym, że kolory przy wejściu nawiązują do tych kojarzonych ze środowiskiem LGBT.

– To straszne jak można tak myśleć. To przekracza wszelkie granice – grzmi Piątek. – Panie radny. Wiele dzieci uwielbia malować tęczę. Tego też pan chce im zabronić? Jak można myśleć, że tęcza w jakikolwiek sposób rzutuje na dzieci, na ich późniejszą seksualność. Nawet jeżeli już przez ten symbol w życiu dorosłym byliby bardziej tolerancyjni to tylko powód do dumy – pisze.

Radoxim 5

Potem odsyła jeszcze radnego do Starego Testamentu. – Według którego tęcza jest symbolem przymierza pomiędzy Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Jahwe Noemu, że Ziemi nie nawiedzi już więcej wielka powódź – nawołuje.

Nie zabrakło apelu do głogowskiego PiS-u. – Ta sprawa pokazuje jacy są ludzie PiS-u, w jaki sposób często myślą. Współczuję głogowskiemu PiS-u, że takiego pana ma w szeregach swoich radnych. Drodzy głogowianie proszę zastanówcie się czy przedstawicieli PiS-u chcecie mieć w Sejmie – kończy Piątek.

Przypomnijmy, że sprawą wpisu radnego zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się