Dzieje sięGłogów

Wielkanocne śniadanie żołnierzy na granicy2 min na czytanie

Wielkanocne śniadanie żołnierzy na granicy

Kiedy my spędzamy czas w gronie rodziny i najbliższych, nasi żołnierze cały czas bronią granic kraju. W święta służą Ojczyźnie. Są wśród nich m.in. Terytorialsi z głogowskiej jednostki.

Obecnie na granicy jest około 2,5 tys. żołnierzy, z czego blisko 2 tysiące z WOT-u. Na granicę pojechali również wojskowi z Głogowa, z 162 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Mimo wielu patroli i obowiązków, znalazł się czas na wielkanocny poczęstunek. Natomiast na Warmii i Mazurach Terytorialsi otrzymali życzenia i podziękowania od lokalnej społeczności.

Radoxim 5

Jak informuje Straż Graniczna w tym miesiącu były 582 próby nielegalnego przekraczania granicy. Wczoraj (16.04) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 42 cudzoziemców, m. in. z Nigerii, Somalii i Turcji.

W czasie Świąt Wielkanocnych żołnierze WOT realizują też operację “Niezawodna pomoc”, czyli pomagają uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. “Żołnierze WOT wspierają działania straży granicznej na przejściach granicznych oraz administracji publicznej na dworcach kolejowych, punktach informacyjnych oraz recepcyjnych. Terytorialsi również wykonują szereg zadań na magazynach, gdzie odbierają oraz zawiadują dystrybucją paczek z pomocą humanitarną. Transporty kierowane są zarówno do punktów w Polsce, jak również do Ukrainy, ważnym elementem są tutaj medykamenty, których brakuje u naszych wschodnich sąsiadów” – informuje mjr Weronika Milczarczyk, z-ca rzecznika prasowego WOT.

RED

FOTO: Tweeter@terytorialsi

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się