Dzieje sięGłogów

Wielki finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej! Rodziny wciąż czekają na darczyńców1 min na czytanie

Wielki finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej! Rodziny wciąż czekają na darczyńców

Została otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. Na razie aż 19 głogowskich rodzin znalazło swoich darczyńców. Można wybierać rodziny, którym chcemy pomóc, z przedstawionej listy. Są to rodziny: wielodzietne, rodziny borykające się z niepełnosprawnością bądź chorobą, osoby starsze oraz osamotnione. Trzeba spełnić trzy kluczowe potrzeby takich rodzin.

– Dla darczyńcy bardzo ważny jest także kontakt z wolontariuszem, który u rodziny był, zna jej sytuację życiową i jest w stanie odpowiedzieć na pytania nurtujące Darczyńcę. Wolontariusz w kontakcie telefonicznym służy radą i wsparciem, przez cały okres finalizowania paczki. Darczyńcom może zostać każdy czy to osoba prywatna, grupa znajomych lub zakład pracy – mówi nam Anna Jeżewska, lider Szlachetnej Paczki w powiecie głogowskim.

– Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, za tak błyskawiczną reakcję w wyborze rodzin, za ustalenia, które już nastąpiły z wolontariuszami. Dziękujemy, że wybraliście tyle potrzebujących rodzin i nie jesteście obojętni na los drugiego człowieka. Czasami wystarczy mała pomoc, motywacja i wiara w drugiego człowieka, żeby ten stanął o własnych siłach na nogi i ruszył pewnie przed siebie – dodaje.

To będzie 20 finał Szlachetnej Paczki – ósmy w Głogowie. Tym razem jego organizatorem będzie Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wielki finał akcji. Prezenty dotrą do potrzebujących.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się