Dzieje sięGłogów

Wielki sukces. Głogowianie sędziami mistrzostw Europy!1 min na czytanie

Wielki sukces. Głogowianie sędziami mistrzostw Europy!

Głogowska para sędziowska Łukasz Kubis i Filip Fahner wyleciała do Czarnogóry, gdzie od dziś (4.08.) do połowy miesiąca odbywać się będą mistrzostwa Europy piłki ręcznej do lat 18. – To dla nas nagroda za dobry sezon – mówią.

Dobry, bo głogowianie nominację wydaną przez Europejską Federację Piłki Ręcznej otrzymali za dobre oceny, które osiągnęli w europejskich pucharach. Sędziowali 10 meczów międzynarodowych. – To był sezon zakończony półfinałem Pucharu Europy kobiet – dodaje Filip.

Radoxim 5

Ponadto należy podkreślić fakt, że sędziowali w ub. sezonie również 12 meczów w PGNiG Superlidzie. – Ta nominacja jest bardzo prestiżowa. Europejska federacja przywiązuje dużą wagę do turniejów młodzieżowych. Zawodnicy grający na tych parkietach w przyszłości będą przecież stanowić o sile największych klubów – zauważają.

To dla nich ważny moment. – Dodatkową trudnością podczas tych mistrzostw będzie to, że od początku lipca zmieniły się przepisy gry w piłkę ręczną. I to będą pierwsze mecze, które będziemy prowadzić po tych zmianach – kontynuują.

Zaczynają sędziować dziś (4.08.) od meczu Szwecja – Wyspy Owcze o godz. 16. Można ich zobaczyć w akcji: TUTAJ.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się