Wielki sukces lekkoatletów Piasta Głogów

08:12, 16.09.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:12, 16.09.2020

W Zgorzelcu odbyły się lekkoatletyczne makroregionalne mistrzostwa kategorii młodzik do lat 16.

Historyczne bardzo wysokie miejsce wywalczyli zawodnicy Piasta Głogów klasyfikując się na 3. pozycji wśród 32 klubów klubów, które walczyły o punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego w kraju. - Nie było dotychczas tylu miejsc w finałach oraz medali z tej cyklicznej prestiżowej imprezy sportowej w regionie - podsumowuje Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów.

Julia Zaorska wywalczyła dwa złote medale w biegach płotkarskich: 80 m 12,19 s oraz 200 m 30,73 s, Amadou Diallo wygrał zdecydowanie bieg na 110 m przez płotki z czasem 14,84 s i skok w dal 6,16 m, medalowe pozycje uzupełniła srebrem Natalia Zaorska w biegu na 80 m przez płotki 12,22 s .

Tuż za podium na czwartych miejscach uplasowali się: w skoku wzwyż Zuzanna Walkowiak 145 cm i Adrian Kołodziej 160 cm, Michał Rokaszewicz na 110 m przez płotki 16,63 s, Michał Poprawski na 200 m przez płotki 28,87 s . W punktowanych ścisłych finałach znaleźli się w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą Wiktor i Dawid Bobrowscy oraz Grzegorz Kowalczyk.

- Jest to efekt pracy już ukierunkowanej na określone konkurencje i bardzo zdolnej utalentowanej młodzieży, przed tą grupą młodzieży mistrzostwa Polski w Słupsku - dodawał.