Dzieje sięGłogów

Wielki sukces licealistów z Głogowa w ogólnopolskiej olimpiadzie!1 min na czytanie

Wielki sukces licealistów z Głogowa w ogólnopolskiej olimpiadzie!

Licealiści I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie w składzie: Michał Poprawski, Dominika Świętek, Weronika Białowąs i Nadia Korzeń zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Chodziło o to, by pokazać swoim młodszym kolegom ze szkół podstawowych i rówieśnikom z innych szkół średnich, że nauka wcale nie musi być nudna. Może być efektywna. I tak było. Przez kilka tygodni swój pomysł reklamowali na zajęciach niemal we wszystkich szkołach podstawowych w powiecie głogowskim.

Zdobyli dwie nagrody. Srebrnego Wilka – jako najlepszy projekt na Dolnym Śląski i Złotego Wilka jako najlepszy projekt edukacyjny w Polsce.

Radoxim 5

– Jestem z nich bardzo dumny. To świetna sprawa. Zwłaszcza, że w tych projektach udział brało kilka tysięcy uczniów z całej Polski. W samym finale uczestniczyło około dwóch tysięcy uczniów. Znaleźć się w takim gronie to coś wielkiego – mówi nam Janusz Kosałka, dyrektor tej szkoły.

To praktyczna i ogólnopolska olimpiada w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

Od 2019 roku tworzą również platformę nauczycielską, narzędzie dające nauczycielom Zwolnionym z Teorii możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się