Sport

Wielki sukces! Łukasz Kubis i Filip Fahner zostali międzynarodowymi sędziami piłki ręcznej1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 234

Głogowianie na Węgrzech wzorowo zaliczyli egzaminy EHF, czyli Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Z części teoretycznej, obejmującej 30 pytań, Łukasz (26 l.) był bezbłędny a Filip (26 l.) miał aż 98 proc. poprawnych odpowiedzi. A egzamin praktyczny, polegający na biegu, był już tylko formalnością.

– Brak na słów! – cieszą się nasi sportowi bohaterowie. – To kolejny krok w naszej sportowej karierze – dodają.

A przygodę z piłką ręczną rozpoczynali jeszcze w szkole podstawowej – najpierw jako zawodnicy, później jako sędziowie towarzyskich turniejów. Kariera nabrała tempa, gdy zaczęli prowadzić mecze 2.ligi i to w wieku 18 lat. Mieli 20 lat i biegali po parkietach 1.ligi – rok później Superligi. W ostatnim sezonie, na najwyższym poziomie w kraju, zaliczyli 20 meczów.

– Dla nas był to najlepszy sezon w karierze – nie ukrywa Łukasz. Teraz staną przed szansą sędziowania pojedynków w całej Europie i tych państwowych, i tych klubowych z mistrzostwami Europy oraz Ligią Mistrzów włącznie. – Choć pewnie na to trzeba jeszcze poczekać, choć nie ukrywamy, że to nasze marzenia – mówią 26-latkowie.

Nie jedyne marzenia, bo być może w przyszłości zdadzą egzaminy IHF, czyli organizacji światowej. Wtedy staną przed szansą zaistnienia w mistrzostwach świata i igrzyskach.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport