my: Grębocice

Wielki sukces uczniów z Rzeczycy w międzywojewódzkim konkursie1 min na czytanie

Wielki sukces uczniów z Rzeczycy w międzywojewódzkim konkursie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy Hubert Toporyński i Wojciech Ławniczak z klasy piątej wraz z nauczycielką historii Jolantą Zielińską wzięli udział w uroczystej gali rozdania dyplomów i nagród za Międzywojewódzki Konkurs Historyczny pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Prezesa IPN oraz kuratorów oświaty “Chcieliśmy tylko wolnej Polski”. 

W konkursie tym Hubert Toporyński wygrał, a Wojciech Ławniczak zajął 2. miejsce. Chłopcy reprezentowali Dolny Śląsk w kategorii krasomówczej. Uroczystość połączona była z wręczeniem patentów oficerskich oraz pośmiertnych aktów mianowania na wyższy stopień wojskowy rodzinom bohaterów Polski Podziemnej, którzy zostali zamordowani z wyroku Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu 27 listopada 1948 roku.

Burmistrz miasta Dębica zapewnił laureatom konkursu nocleg z wyżywieniem oraz zwiedzenie Muzeum Regionalnego i wystawy tematycznej: “Dzień,w którym pękło niebo…” Po odczytaniu listu od Premiera i oficjalnym wręczeniu nagród zaproszeni goście obejrzeli widowisko patriotyczno-kolędnicze: “Wigilia w okopach-od Solidarności do współczesności.” Następnie wszyscy uczestnicy gali zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek do Domu Kultury “Śnieżka” w Dębicy.
RED

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice