Dzieje sięFotoGłogów

Więźniowie z Rawicza przygotowali świąteczne gadżety na rzecz głogowskiego hospicjum. Zbiórka trwa!4 min na czytanie

Więźniowie z Rawicza przygotowali świąteczne gadżety na rzecz głogowskiego hospicjum. Zbiórka trwa! 1

Pierwsza taka akcja Fundacji Hospicjum Głogowskie odbyła się wiosną przed świętami Wielkanocnymi, kiedy wolontariusze również pojawili się w sklepach ze skarboną. Teraz apel o pomoc ponawiają, ale tuż przed Bożym Narodzeniem. Zaczęli zbiórkę dziś (16.12.) w Castoramie, jutro (17.12.) pojawią się w Intermarche, w kolejnych dniach w galerii Glogovia. Każdego dnia od godz. 9 do 18.

– Gadżety zostały przygotowane przez więźniów z Rawicza – specjalnie na tę okazję. Stoją i czekają na chętnych. Za wrzucenie pieniędzy do skarbonki można sobie coś wybrać – mówiła Aleksandra Glińska, prezes fundacji.

A prezydent Rafael Rokaszewicz nie ukrywał, że to sukces wolontariuszy, bo w ostatnich dwóch latach udało się zebrać już prawie 300 tys. zł. Miasto w prognozie budżetu na najbliższe trzy lata przewidziało 6 mln zł na budowę hospicjum. To zbyt mało. – Fundacja zbiera pieniądze na budowę hospicjum, które będą wkładem, być może na wyposażenie. My prawdopodobnie zbudujemy mury i wszystko co z tym związane. Zbudowanie hospicjum to jedno, ale ono musi przecież też działać. A nie wiadomo kiedy i w którym momencie zostanie podpisany kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – wyjaśniał.

Nie mogło zabraknąć Jerzego Górskiego. – Jest to część tego co czuję i tego, co chcę zrobić. Uważam, że hospicjum się należy. Powinno być w każdym mieście. Cieszę się, że są ludzie, którzy pokazują, że wiele można w tym kierunku zrobić – dodawał.

Szacuje się, że hospicjum powstanie w Głogowie w najbliższych dwóch-trzech latach. Oczywiście pod warunkiem, że miastu uda się zdobyć brakujące miliony na jego budowę.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się