Dzieje sięmy:GminaGłogówRegion

Wigilia dla starszych i samotnych. Śpiewały nasze zespoły2 min na czytanie

Wigilia dla starszych i samotnych. Śpiewały nasze zespoły 2

W święta nikt nie powinien być sam, dlatego też co roku gmina Głogów organizuje Spotkanie wigilijne w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu. Wójt Bartłomiej Zimny zaprosił osoby samotne i starsze, ale też wszystkich z potrzebą wspólnego spędzenia tego dnia. W tym roku była to niedziela (18.12). Wójt złożył wszystkim serdeczne życzenia.

W Spotkaniu Wigilijnym uczestniczyli radni gminy, sołtysi, przedstawiciele urzędu gminy, radni powiatu, duchowni oraz głogowskie OSP. Było też blisko 180 mieszkańców, dla których to była bardzo cenna, a może i jedyna w tym roku okazja na święta w radosnym gronie. Duchowni naszych parafii poświęcili opłatek i odmówili wspólnie z zaproszonymi gośćmi modlitwę oraz zaśpiewali kolędę.

Przygotowanymi przez pracownice GOK-u potrawami wigilijnymi i wspólnym świętowaniem cieszyli się też członkowie Klubu Seniora z Ruszowic. Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy spożyli wieczerzę w akompaniamencie muzyki folklorystycznej. Wystąpiły zespoły Iskierki, Przedmościanki, Serbowiacy i Grodzianki, oraz młoda i utalentowana mieszkanka gminy Kinga Sawicka. W repertuarze były najbardziej znane polskie kolędy, do których uczestnicy mogli się potem przyłączyć.

Opr. RED
fot. Piotr Gajek

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się