Dzieje sięGłogów

WIOŚ wydał komunikat w sprawie martwych ryb w Odrze1 min na czytanie

Rzeka martwych ryb w Głogowie. Wędkarze: To katastrofa ekologiczna [ZDJĘCIA] 6

W Odrze doszło do katastrofy ekologicznej. Na głogowskim odcinku rzeki także zaobserwowano martwe ryby. Wędkarze są załamani. Mówią, że są ich tysiące. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Wydział inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska we we Wrocławiu wydał komunikat. Jak dowiadujemy się z tego pisma inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia o śniętych rybach w rzece Odra (od 28.07.) sprawdzają i badają stan rzeczy, by ustalić przyczynę śnięcia ryb w Odrze.

Radoxim 5

Prowadzone są na bieżąco kontrole, działania, ustalenia, analizy sytuacji. Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ Oddział we Wrocławiu na zlecenie WIOŚ pobiera próbki wody a następnie prowadzi ich analizy laboratoryjne. – Na podstawie pomiarów nie potwierdzono odtlenienia wody w rzece, czyli tzw. przyduchy – napisano w komunikacie.

– Współpracujemy  z innymi służbami zaangażowanymi w problem śnięcia ryb w Odrze. Pozostajemy w stałym kontakcie z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu oraz Wojewódzkimi Inspektorami Ochrony Środowiska w  Opolu i  w Katowicach – czytamy w informacji.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się