Dzieje sięGłogów

Wizerunek Jezusa i kolejny cytat. Proboszcz zaprasza parafian do kościoła, by modlić się o zdrowie2 min na czytanie

Wizerunek Jezusa i kolejny cytat. Proboszcz zaprasza parafian do kościoła, by modlić się o zdrowie

O pomyśle proboszcza Sebastiana Kluwaka pisaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie wtedy, na wjeździe do Białołęki, stanął bilbord z wizerunkiem Jezusa oraz hasłem “Dlaczego mnie zostawiłeś?”. A także znalazły się na nim godziny mszy świętych w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy Pęcław. Od tego momentu trochę minęło, więc bilbord zmieniono. Oczywiście nadal jest na nim Jezus, ale hasło inne – “W Jego ranach jest Twoje zdrowie”.

– Chcemy w ten sposób nakłonić wiernych, mieszkańców, aby przyszli do kościoła się pomodlić – tłumaczy nam proboszcz, który nie ukrywa, że kampania reklamowa skutkuje. Efekt jest raczej pozytywny. – Faktycznie zauważyłem więcej ludzi w świątyniach – dodaje.

Nie obyło się jednak bez hejtu. – Wiele ludzi zarzucało mi w internecie, że zamiast stawiać bilbordy mogłem przekazać te pieniądze na zakup paczek dla dzieci. Odpowiedzieli na to atakiem. Nie spodziewałem się tego – zaznacza ks. Kluwak.

Banery są sponsorowane przez wiernych. Z budżetu parafii na ten cel nie wydano ani złotówki. – Umówiliśmy się, że będziemy zmieniać je co kwartał – zapowiada.

Co oznacza ten cytat? – To cytat ze Starego Testamentu – umieściliśmy go w związku z panującą sytuacją zdrowotną i epidemiologiczną. Ludzie szukają ratunku u lekarzy, boją się o swoje zdrowie. A tak naprawdę, gdy Bóg nie da mądrości danemu lekarzowi czy łaski zdrowia, to nawet jeśli wydamy majątek, to zdrowi nie będziemy. Zachęcam więc do modlitwy w tej intencji – zaprasza do udziału w niedzielnych mszach świętych proboszcz.

Niedzielne msze święte odbywają się tam w Pęcławiu o godz. 9.15, w Wojszynie o godz. 10.30 i Białołęce o godz. 12.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się