Dzieje sięGłogów

Włamał się i żyje w piwnicy w bloku. Głogowianie wezwali policję do nielegalnego lokatora3 min na czytanie

Włamał się i żył w piwnicy. Głogowianie odkryli nielegalnego lokatora 3

Mieszkańcy bloku na al. Wolności w Głogowie dzisiaj (3.01.) odkryli, że w piwnicy, w pomieszczeniu ogólnodostępnym dla mieszkańców tego budynku, ktoś… zamieszkał. Osoba, której szuka już policja, włamała się do pomieszczenia i urządziła tam sobie “mieszkanie”. Lokatorzy budynku zgłosili sprawę policji. Funkcjonariusze zajęli się sprawą.

– Trwają tam czynności – poinformował nas Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Czy to w ogóle sprawa dla policji? Mieszkańcy bloku na al. Wolności uważają, że tak. Po pierwsze zamek w drzwiach piwnicy był wyłamany, a w pomieszczeniu znajdują się rzeczy składowane tam przez mieszkańców budynku i nie wiadomo, czy coś zginęło. A to właśnie tam ktoś zorganizował sobie miejsce do życia.

Jest tam materac do spania, stoliczek, kuchenka elektryczna, laptop, wiatrak… Do tego buty, słoiki, konserwy czy papierosy…. “Lokatora” mieszkańcy nie zastali. Ale ustalenie przez policjantów kim jest pozostaje tylko kwestią czasu.

Ludzi, którzy w zamieszkują na terenie czyjegoś budynku bez wiedzy i zgody właściciela to tzw. skłotersi (ang. squat – przycupnąć). Zjawisko skłotingu, choć nie zawsze tak inwazyjne i czasem wykorzystujące nieużytki, jest w Polsce nielegalne.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się