Dzieje sięGłogów

Właściciel odetchnął z ulgą. Auto odzyskał. Skradzionego w Nowej Soli forda policjanci odnaleźli w Przemkowie1 min na czytanie

Właściciel odetchnął z ulgą. Auto odzyskał. Kradzionego w Nowej Soli forda policjanci odnaleźli w Przemkowie

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odzyskali osobowego forda, który sześć dni wcześniej został skradziony w Nowej Soli. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił z powrotem w ręce prawowitego właściciela. 

W pierwszą niedzielę lutego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu marki Ford. Ostatecznie skradziony pojazd został odnaleziony przez polkowickich funkcjonariuszy sześć dni później i 34 km od miejsca przestępstwa, a konkretnie w Przemkowie przy ulicy Akacjowej.

Informację o aucie z rozbitą boczną szybą otrzymali polkowiccy policjanci drogówki, którzy po dotarciu na miejsce sprawdzili samochód w policyjnym systemie informatycznym. Okazało się, że lubińskie tablice rejestracyjne zainstalowane na samochodzie nie pochodzą od ujawnionego forda, a sam pojazd jest kradziony.

– Nim na miejsce dotarł prawowity właściciel odnalezionego auta, który ostatecznie odebrał swoją własność, policyjni technicy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Cały zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany nowosolskim funkcjonariuszom, którzy  prowadzą postępowanie w tej sprawie – informuje mł. Asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice.

opr. RED

Fot. KPP Polkowice 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się