Dzieje sięGłogów

Wmurują kamień węgielny. Tutaj powstaną setki miejsc pracy2 min na czytanie

Wmurują kamień węgielny. Tutaj powstaną setki miejsc pracy

W czwartek (2.12.) o godz. 11 odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję w Głogowie, która w najbliższych miesiącach dać ma setki miejsc pracy. Panattoni, największy przemysłowy deweloper w Europie. Przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę Panattoni Park Głogów, który docelowo zajmie ponad 20 ha, w tym 111 000 mkw. pod dachem. Na razie trwają tam prace przygotowawcze. – Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona m kw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów – twierdzi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

– Prace rozpoczęły się ponad dwa lata temu – opowiada nam prezydent Rafael Rokaszewicz. – Ta firma to największy gracz w Europie, jeżeli chodzi o powierzchnie hal produkcyjnych i logistycznych. I to nie jest tak, że zdecydowali się naszą lokalizację tylko na podstawie materiałów, które im przesłaliśmy. Zrobili mnóstwo swoich analiz. Stwierdzili, że Głogów to miasto z wielkim potencjałem – dodaje.

W najbliższym roku w mieście powstaną setki miejsc pracy. Miasto, za sprzedaż działki, zarobiło 9 mln zł brutto. – Pieniądze wprowadziliśmy do budżetu na zmniejszenie zadłużenia miasta. W drugiej połowie listopada przedstawiciele firmy przyjadą do Głogowa. Chcą uroczyście pochwalić się tą inwestycją. Nie ukrywajmy, że planowany przebieg obwodnicy miasta jest magnesem dla inwestorów – wyjaśnia Rokaszewicz. A to nie koniec, bo kolejnymi hektarami działek w tej okolicy zainteresowane są następne firmy. W sumie pod inwestycje zostanie przekazanych 50 ha gruntów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się