Dzieje sięGłogów

Wnioski o paszport można już składać w Głogowie. Biuro dziś oficjalnie otwarte4 min na czytanie

Wnioski o paszport można już składać w Głogowie. Biuro dziś oficjalnie otwarte 4

Dziś w głogowskim ratuszu oficjalnie otwarto pierwsze na Dolnym Śląsku Terenowe Biuro Paszportowe. Pierwsi petenci z wnioskami będą mogli zgłosić się od jutra od godz. 8.30. Wejście do biura jest nieco schowane, bo dostaniemy się do niego od strony budowanego teatru miejskiego. Czynne jest w godzinach pracy urzędu miejskiego.

Dotąd by wyrobić paszport musieliśmy jeździć do Wrocławia, do Urzędu Wojewódzkiego, albo do delegatury w Legnicy. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i wojewoda Paweł Hreniak obwieścili dziś wspólnie, że to się zmieni. Symbolicznego otwarcia biura dokonały jego pracownice.

– Kilka miesięcy intensywnej współpracy z Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i mamy w Głogowie pierwsze Terenowe Biuro Paszportowe, które będzie służyło mieszkańcom. Chciałbym serdecznie podziękować panu wojewodzie za zrozumienie potrzeb mieszkańców, za to, że mogliśmy otworzyć w Głogowie ten punkt. A łatwo nie było, bo można powiedzieć, że jesteśmy pionierami i inne samorządy, jeżeli będzie taka wola, na naszych dobrych przykładach będą mogły takie punkty otwierać – stwierdził nie kryjąc satysfakcji prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Otwarcie Terenowego Biura Paszportowego w Głogowie

Dziś w głogowskim ratuszu oficjalnie otwarto pierwsze na Dolnym Śląsku Terenowe Biuro Paszportowe. Pierwsi petenci z wnioskami będą mogli zgłosić się od jutra od godz. 8.30. Dotąd by wyrobić paszport musieliśmy jeździć do Wrocławia, do Urzędu Wojewódzkiego, albo do delegatury w Legnicy. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i wojewoda Paweł Hreniak obwieścili dziś wspólnie, że to się zmieni.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Poniedziałek, 6 maja 2019

To pierwsze na Dolnym Śląsku i jedno z niewielu w Polsce terenowych biur paszportowych. Do tej pory w naszym województwie o paszport można było ubiegać się tylko w Urzędzie Wojewódzkim i jego delegaturach (najbliżej od Głogowa była delegatura legnicka). Skorzystać z niego mogą nie tylko głogowianie, ale i mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. Zgodnie z przepisami mogą to uczynić zresztą wszyscy obywatele w Polsce. Dodatkowym udogodnieniem jest specjalne stanowisko umożliwiające dokonanie elektronicznych opłat i przelewów bankowych. Zatem wszystko uda się załatwić w jednym miejscu.

– Bardzo cieszę się z tej inwestycji, reagujemy na potrzeby mieszkańców Głogowa. To jest pierwszy punkt poza delegaturami Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie będzie można wyrobić paszport. Cieszę się też ponieważ liczba składanych wniosków o paszporty rośnie nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w skali całego kraju. Wynika to z różnych powodów, między innymi przez Brexit, ale też wielu paszportom teraz kończą się terminy ważności. No i jako społeczeństwo jesteśmy coraz bogatsi, jeździmy trochę dalej niż tylko po Europie i paszport jest bardziej potrzebny. Dziękuję za współpracę gminie, wspólnymi siłami dokonaliśmy czegoś dobrego – mówił wojewoda Paweł Hreniak.

Wojewoda liczy na to, przykład z Głogowa wezmą też inne gminy. Poinformował, że rozmowy już trwają.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się