Dzieje sięFotoGłogów

Auta roztrzaskane, dwie osoby w szpitalu5 min na czytanie

Wnuczek przyjechał po babcię... oboje trafili do szpitala. Auta roztrzaskane 19

– Usłyszeliśmy huk rozbijających się aut – mówią działkowcy. Do poważnego zdarzenia drogowego doszło (4.05.) około godz. 16 na wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Dzieci Głogowskich” na Paulinowie. Jak relacjonują świadkowie jedno z aut – mercedes – było zaparkowane po drugiej stronie ulicy. Nagle rozpoczęło manewr zawracania.

Od strony Tesco jechał rozpędzony kolejny mercedes. Ten nie zdążył wyhamować. – Uderzył w tył tego mercedesa, który zawracał. Potem odbił się od niego i wpadł na betonowy słupek ogrodzeniowy – opowiadają. Wezwali pomoc. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala dwie osoby – to kierowca i pasażerka zawracającego mercedesa.

– Uderzenie było bardzo silne. Auta są roztrzaskane. Wszystko zarejestrował monitoring – dodają ludzie. Ulica jest zablokowana. Trwają oględziny miejsca wypadku. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości, ale jak przyznają działkowcy niewielu się stosuje do przepisów ruchu drogowego. – Na pewno nie zastosował się pędzący mercedes. Jechał szybko, zdecydowanie za szybko – wzdychają, bo już nie raz w sprawie tej drogi interweniowali. Ostrzegając, że prędzej czy później może tutaj dojść do tragedii.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się