Dzieje sięFotoGłogów

Woda trochę zimna, ale i tak chętnych nie brakuje [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Woda trochę zimna, ale i tak chętnych nie brakuje [ZDJĘCIA] 9

I się zaczęło. Na basenach Chrobrego Głogów S.A. sporo ludzi – od godz. 10 można tam wejść i pokąpać się. Dziś (1.06.) za darmo z okazji Dnia Dziecka. Taka jest tradycja. – Jak zwykle chętnych nie brakuje – cieszy się Mateusz Kowalski z działu promocji miejskiej spółki. Dodaje, że może pogoda nie rozpieszcza, to mimo wszystko można tam miło spędzić czas.

Woda w basenach ma 18 stopni Celsjusza. – Trochę zimna! – mówią, ci którzy tam się bawią. – Można powiedzieć, że wszystko zależy od pogody. Kiedy będą cieplejsze noce, to i woda będzie miała więcej stopni. Będziemy też ją podgrzewać – zapewnia Kowalski. W ubiegłych latach z frekwencją na basenach bywało różnie. Przeszkadzała epidemia. – Teraz mamy nadzieję na 30-40 tysięcy sprzedanych biletów – mówi.

Radoxim 5

Na terenie kompleksu czeka: basen sportowy. Ponadto basen rekreacyjny z rwącą rzeką, gejzerami, masażami wodnymi i grzybkiem. Dwie zjeżdżalnie, duża, która ma ponad 40m długości i mała. Boisko do siatkówki plażowej, boulodrom, boisko do piłki ręcznej plażowej, boisko uniwersalne do koszykówki, piłki ręcznej i nożnej.

1 czerwca baseny zewnętrzne będą czynne w godz. 10-20, następnie od 2 do 24 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 12– 20, a w soboty i niedziele w godz. 10– 20. Po 24 czerwca codziennie w godz. 10–20.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się