FotoPęcławRegion

Wójcie Jurkowski jak coś robić to porządnie! Mieszkańcy krytykują za drogę [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Wójcie Jurkowski jak coś robić to porządnie! Mieszkańcy krytykują za drogę [ZDJĘCIA] 4

– Nie odpuścimy wójcie ci tej drogi – mieszkańcy Pęcławia znów mają pretensje do wójta – jak nie o brak inwestycji w gminie, to o ich sposób wykonania. Przykład? Droga osiedlowa w tej wsi – ta po lewej stronie za Dino jadąc od Głogowa. Gmina dostała na ten cel pieniądze z rządowego programu Polski Ład. I po 30 latach starań, proszenia, błagań ludzie doczekali się remontu. Tutaj przez tyle lat jeździli i chodzili drogą polną. Potem miał być asfalt, skończyło się na brukowej kostce. I prace się rozpoczęły. Dziś (25.06.) mieszkańcy pokazywali nam uchybienia. Uważają, że coś ponownie jest nie tak – twierdzą, że wójt Artur Jurkowski ich nie słucha.

– Wójt nie robił żadnych spotkań, nie konsultował tej inwestycji z mieszkańcami – żalą się. Lista zarzutów jest bardzo długa. – Nie mieliśmy wglądu w projekt. Obiecał nam, że woda opadowa zostanie odprowadzona, że kostka będzie brukowa – pełna. A popatrzcie tam… to kostka farmerska z dziurami – pokazują.

Wskazują też na krawężniki. – Woda będzie lądowała na naszych posesjach, będzie nam zalewało domy i piwnice – martwią się. Dodają, że nie pomyślano też o wjazdach. – Będą wystawały tylko wysokie krawężniki – zarzucają. Oczywiście o tym wszystkim chcieli powiedzieć swojemu wójtowi. – Ale o nas w ogóle nie słucha. Nigdy nie ma czasu, ciągle się denerwuje, złości. Nie przyjmuje do siebie ani słów krytyki, ani cennych uwag. To wójt dbający o dobro mieszkańców? – dopytują.

Niektórzy ludzie z tego osiedla cieszą się, że w ogóle coś się dzieje. – Może ta kostka jednak jest dobra, bo woda będzie wsiąkała w grunty? – zastanawiając się dlaczego nie pomyślano o odpowiednim odwodnieniu. – Wtedy byłoby po problemie. Jak coś robić to porządnie, nie byle jak wójcie – sugerują.

W poniedziałek (27.06.) mają się spotkać w urzędzie z wójtem. Obawiają się jednak, że na zmiany w tej inwestycji będzie za późno. – Firma już robi drogę i robi to zgodnie z jakimś tam projektem. W naszej gminie tak mało się dzieje. A jak się już dzieje to i tak nie jest tak jak być powinno – opadają im ręce.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto